Rezultate te kerkimit per termin: +BPA

Total: 13
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.975Z

Studimi higjienae tepert demtonshendetin

BOSTON- Shkencetaret bejne te ditur se higjiena e tepert ndikon ne sistemin imunitar te femijeve dhe te rinjve. Studiuesit e shkolles mjekesore ne Universitetin e Michiganit pohuan se femijet dhe te rinjte te cilet perdorin shume sapunet antibakterial qe permbajne triklosan rrezikohen me shume nga a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.145Z

Higjiena e tepert demton shendetin

Shkencetaret bejne te ditur se higjiena e tepert ndikon ne sistemin imunitar te femijeve dhe te rinjve. Studiuesit e shkolles mjekesore ne Universitetin e Miciganit pohuan se femijet dhe te rinjte te cilet perdorin shume sapunet antibakteriale qe permbajne triklosan rrezikohen me shume nga alergji

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.361Z

Higjiena e tepërt dëmton shëndetin

Shkencëtarët bëjnë të ditur se higjiena e tepërt ndikon në sistemin imunitar të fëmijëve dhe të rinjve. Studiuesit e shkollës mjekësore në Universitetin e Miçiganit pohuan se fëmijët dhe të rinjtë, t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.348Z

Studimi, higjienae tepërt dëmtonshëndetin

BOSTON- Shkencëtarët bëjnë të ditur se higjiena e tepërt ndikon në sistemin imunitar të fëmijëve dhe të rinjve. Studiuesit e shkollës mjekësore në Universitetin e Michiganit pohuan se fëmijët dhe të rinjtë, t&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.166Z

Apokalipsi, 30 sekonda më afër

Shkencëtarët thonë se bota i është afruar më shumë apokalipsit vitit të kaluar pas peisazhit të errësuar të sigurisë dhe komenteve të Donald Trump. Buletini i Shkencëtarëve Atomik, BPA, e lëvizi akrepin e orës simbolike të shkatërrimit nga tre minuta në dy minuta e gjysmë në me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.215Z

BE ndalon substancen Bisphenol-A

Evropa ndaloi sot shishet e foshnjave qe permbajne Bisphenol-A pasi kjo mund te demtoje shendetin e femijeve ne Evrope. Prinderit ne Bashkimin Evropian tregun me te madh te hapur boteror do te jene te sigurt qe nga mesi i vitit 2011 foshnjat do te ushqehen nga shishet qe nuk permbajne BPA ka thene

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:10.411Z

Pirja e ujit me shishe dhe gota plastike shkakton migrenë

ANGLI-Studimi i fundit tregon se pirja e ujit me gota plastike dhe shishe shkakton dhimbje koke. Bisphenol A (BPA) tashmë është i lidhur me një sërë problemesh shëndetësore, duke përfshirë obezitetin, infertilitetin dhe sulmet në zemër.&nbs

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama