Rezultate te kerkimit per termin: +Babai

Meta: total 1000 / total_found 22183 / time 0.023 / keyword[0] babai / docs[0] 22183 / hits[0] 33606 /
No Pic available
  • 2019-02-22

Si përgjohej Maks Velo, se kishte parë film me shtëpi publike

Dosja e Përndjekjes së Sigurimit të Shtetit ndaj artistit Maks Velo vazhdon të ngjallë debate mbi raportin që ne si shoqëri duhet të mbajmë me të shkuarën. Më poshtë shqiponline po boton një pjesë nga përndjekja e Velos, sipas raporteve të Sigurimit të Shtetit, marrë nga libri Jet

Hakmarrja tragjike e dashurisë
  • 2019-02-21

Hakmarrja tragjike e dashurisë

Mexhit Prenci Përsiatje për dramën dhe spektaklin PROSTITUTA të dramaturgut dhe regjisorit profesionist LEKA BUNGO Prolog. Dom Simoni përpara spektatorëve:. Mirëmbrëma dhe mirëse keni ardhur në teatër. Do të përpiqem të ringjalli përpara jush një histori të vërtetë. Të vërtetë

Drejtuesja e Prokurorisë së Apelit Korçë, skalon vettingun: Probleme me pasurinë
  • 2019-02-19

Drejtuesja e Prokurorisë së Apelit Korçë, skalon vettingun: Probleme me pasurinë

Irma Balli, drejtuesja e Prokurorisë së Apelit Korçë, nuk ka kaluar testin e Vetingut. KPK ka njoftuar sot shkarkimin e saj nga detyra. Pak kohë me parë ajo u përball me dyshime për mungesë të burimeve financiare, fshehje të pasurisë dhe shmangie të taksave. Dyshime, të cilave iu përg

Protesta/ Dëshmia e Florenc Hoxhës: Polici më futi pistoletën në gojë, vajzës i
  • 2019-02-19

Protesta/ Dëshmia e Florenc Hoxhës: Polici më futi pistoletën në gojë, vajzës i

Florenc Hoxha, ish-krue i Policisë Bashkiake të Tiranës është një nga 6 të arrestuarit pas protestës së opozitës para Kryeministrisë që sot u la në burg nga Gjykata e Tiranës. Ish i besuari i Lulzim Bashës, në kohën kur kreu i PD drejtonte Bashkinë e Tiranës gjatë dëshmisë në

12-vjeçarja që peshon 10 kg, pasqyra e tmerrit nga lufta në Jemen (Video)
  • 2019-02-19

12-vjeçarja që peshon 10 kg, pasqyra e tmerrit nga lufta në Jemen (Video)

Një video që tregon një vajzë 12 vjeçare të kequshqyer në Jemen nxjerr në pah shkatërrimin e vazhdueshëm të luftës brutale që ka goditur vendin për katër vjet. Fatima Qoba peshon vetëm 10 kilogramë dhe vuan nga kequshqyerja e rëndë. Ajo është duke u trajtuar në një klinikë n

Vdekja e shqiptarit në Selanik, mjekët: Sia shkaktoi grushti i të birit, por
  • 2019-02-18

Vdekja e shqiptarit në Selanik, mjekët: Sia shkaktoi grushti i të birit, por

Një vdekje në një familje shqiptare në Selanik, që fillimisht u dyshua se ishte krim në familje, rezulton të mos jetë e tillë sipas mjekëve që kryen ekspertizën ligjore të trupit të 48-vjeçarit që ndërroi jetë. Është e vërtetë se shqiptari ndërroi jetë pas përleshjes fizike

Të zhdukurit e Vlorës, media belge: Trupat mund të jenë tretur në banjë acidike
  • 2019-02-18

Të zhdukurit e Vlorës, media belge: Trupat mund të jenë tretur në banjë acidike

Nga Vincent Triest, Bart Aerts Prokuroria në Shqipëri thotë se të paktën 23 anëtarë të bandës janë zhdukur në rrethana shumë të dyshimta në tre vitet e fundit. Një nga një, ata kanë një lidhje me bandat e drogës që janë aktive në Antwerp. Në fillim të kësaj jave, autoritetet