Rezultate te kerkimit per termin: +Babai

Meta: total 1000 / total_found 22183 / time 0.011 / keyword[0] babai / docs[0] 22183 / hits[0] 33606 /
No Pic available
  • 2017-03-20

Dy shqiptarë i vënë armën në kokë çiftit gjerman, i treti u bastis shtëpinë

Një grup prej tre personash mësynë në një banesë në Thüringerstraße të Dyseldorfit në Gjermani duke dhunuar brutalisht kryefamiljarin e duke i grabitur. Çifti me fëmijët ishin në banesë në momentin kur tre persona të armatosur hynë në banesën e tyre rreth orës 21.50 minuta të

No Pic available
  • 2017-03-20

Djali me autizëm merr pjesë në Lojërat Olimpike

Calum Titmus është një djalë me autizëm, i cili është shpallur kampioni, që do të përfaqësojë Anglinë në Lojërat Olimpike Speciale, ku marrin pjesë të rinj me aftësi të kufizuara. 23-vjeçari mund të patinojë shumë mirë në akull, por jeta e tij e përditshme nuk është e thj

No Pic available
  • 2017-03-20

Kush është David Rockefeller dhe pasuria që zotëron?

Familja Rockefeller-ve ka disa shekuj të paktën që përmendet për rolin e tyre veçanërisht në fushën e ekonomisë. Megjithëse tejet të pasur, familja Rockefeller përbëhet nga 21 anëtarë. David Rockefeller që ndërroi jetë këtë të hënë, lindi më 12 qershor të vitit 1915 në Man

No Pic available
  • 2017-03-19

Si në filma/ Zvicerania zbulon se është shqiptare, rrëfimi pasi mësoi se ishte adoptuar

Karin Dubler, vetëm kur i ka mbushur 18 vjet ka kuptuar se ajo në fakt kur ka lindur është quajtur Laura Rushiti dhe se prindërit e saj biologjikë janë nga Kosova dhe e kanë dhënë për adoptim pak ditë pas lindjes, transmeton albinfo.ch informacionin e srf.ch. Çifti zviceran Erich dhe Er

Babai i të akuzuarit i përgjigjet të atit të Ridvan Lamaj: Djalin e ke gjallë!
  • 2017-03-18

Babai i të akuzuarit i përgjigjet të atit të Ridvan Lamaj: Djalin e ke gjallë!

Gjykata e Krimeve të Rënda pritet të japë vendimin përfundimtar për dy persona të dyshuar se kanë rrëmbyer dhe mbajtur peng dy vjet më parë një 37-vjeçar nga Saranda, fati itë cilit nuk dihet. Por ndërsa babai i 37- vjeçarit apeloi në media se nuk kërkonte dënimin e autorëve por

Vdes një nga vëllezërit që u plagos në Bathore, detaje nga ngjarja
  • 2017-03-18

Vdes një nga vëllezërit që u plagos në Bathore, detaje nga ngjarja

Gjen vdekjen në spital njëri nga vëllezërit që mbeti i plagosur me armë zjarri, një ditë më parë në Bathore të Tiranës. Burime nga policia bëjnë me dije se Aleksandër Barlika u qëllua me çifte nga një 16-vjeçar me inicialet L.C., i cili ka rënë në prangat e policisë. Ndërkoh