Rezultate te kerkimit per termin: +Babai

Meta: total 1000 / total_found 22183 / time 0.010 / keyword[0] babai / docs[0] 22183 / hits[0] 33606 /
Cilët janë 50 trajnerët më të mirë të historisë (Lista)
  • 2019-03-20

Cilët janë 50 trajnerët më të mirë të historisë (Lista)

Është Rinus Mishels, trajneri më i mirë i historisë. Ai konsiderohet edhe si babai i futbollit modern, me drejtimin e skuadrave si Ajax e Barcelona, apo edhe me fitimin e kampionatit Evropian në 1988-ën, duke qenë trajner i Holandës. Kjo renditje është publikuar nga prestigjozja franceze

No Pic available
  • 2019-03-20

Gruaja vret burrin, shkoi vonë në shtëpi

Një grua pranoi përpara gjykatës se ka vrarë burrin e saj me thikë pasi ai shkoi vonë në shtëpi. Katie Anne Castel, 38 vjeçe, u deklarua fajtore për vrasjen e Jarred Paul Castel gjatë një debati të nxehtë në shtëpinë e tyre, në Brisbane të Australisë. Gruaja e goditi me thikën e

Pezullimi i Strakoshës, reagon i ati: Mbështes Panuçin, ja e vërteta
  • 2019-03-19

Pezullimi i Strakoshës, reagon i ati: Mbështes Panuçin, ja e vërteta

Kombëtarja është momenti i krenarisë për çdo futbollist. E kush më mirë se një ish-kapiten, një ish-portier dhe një ish-legjendë që e ka veshur prej dekadash ngjyrën kuqezi mund ta dijë këtë. Kristian Panuçi ka mbajtur një standard të lartë, edhe kur është bërë fjalë për n

Jurgen Kurti u arrestua për dy vrasje por arriti të çlirohej nga akuzat
  • 2019-03-19

Jurgen Kurti u arrestua për dy vrasje por arriti të çlirohej nga akuzat

Jurgen Kurti nuk është një emër i panjohur për drejtësinë shqiptare. Ai ka qenë i akuzuar dhe arrestuar dy herë për vrasje, por që në fund është çliruar nga akuzat e rënda. Gazeta Shqip ka bërë një përmbledhje të të kaluarës së Jurgen Kurtit. Vrasja e babait rreth 3 vite më

Vrasja e Jurgen Kurtit, dalin në dritë disa prova
  • 2019-03-19

Vrasja e Jurgen Kurtit, dalin në dritë disa prova

Të tjera detaje dalin në dritë në lidhje me vrasjen e të riut Jurgen Kurti. Mësohet se 26-vjeçarit i është bërë pritë nga dy persona pranë banesës së tij, në rrugën Zef Jubani, mbrapa Postës nr.8, në Tiranë. Kurti po kthehej në shtëpi mbrëmjen e djeshme, kur dy persona qëllua

Vrasja për një karikues, familja e Marvit: Duam drejtësi, ose Kanun! (VIDEO)
  • 2019-03-19

Vrasja për një karikues, familja e Marvit: Duam drejtësi, ose Kanun! (VIDEO)

Në seancën e sotme gjyqësore lidhur me vrasjen e Marvi Mihalit, pritet të lexoheshin konkluzionet e palës mbrojtëse. Por për shkak të debateve të ashpra mes familjarëve të viktimës dhe të dyshuarve, seanca u shty. Prindërit e viktimës, thanë se kanë pritur ndjesë nga familjarët e

Masakra në Zelandën e Re/ 3-vjeçari vrapoi drejt vrasësit, mendoi se ishte lojë
  • 2019-03-19

Masakra në Zelandën e Re/ 3-vjeçari vrapoi drejt vrasësit, mendoi se ishte lojë

Media prestigjioze amerikane, Washington Post në një artikull të botuar së fundmi ka zbuluar detaje të reja vërtetë tronditëse rreth masakrës së kryer nga Branton Tarrant në xhamitë e Zelandës së Re. Kjo media është ndalur tek viktima më e pafajshme e këtij sulmi terrorist nga ekst