Rezultate te kerkimit per termin: +Babai

Meta: total 1000 / total_found 22183 / time 0.028 / keyword[0] babai / docs[0] 22183 / hits[0] 33606 /
Itali/ Prindërit e shqiptarit që i prenë këmbën pas aksidentit: Nuk e falim kurrë
  • 2019-03-10

Itali/ Prindërit e shqiptarit që i prenë këmbën pas aksidentit: Nuk e falim kurrë

Një aksident i rëndë automobilistik ndodhi dy ditë më parë në Marostica të Italisë, ku një shofer i dehur kamioni përplasi një familje shqiptare. Djali 14 muajsh i çiftit shqiptar u desh të dërgohej me urgjencë në spitalin e Padovas, ku ende po lufton për jetën për shkak të një

No Pic available
  • 2019-03-10

Ursula Kucinska, historia e një shkrimtareje spiune

E njohur me emrin Sonja, ajo hyri në rrugën e zbulimit në vitin 1930, kur krejt papritur u njoh në Kinë me zbuluesin sovjetik Rikard Sorge, pastaj me bashkëluftëtarin e ardhshëm të punës në Japoni H Ozaki dhe me Maks Kristian Kaluzen, me kombësi gjermane. Për dy vjet punë nën drejtim

Transplantet, 9 yjet që morën një organ nga miqtë apo të panjohurit
  • 2019-03-08

Transplantet, 9 yjet që morën një organ nga miqtë apo të panjohurit

Nga Selena Gomez te Natalie Cole, statusi i famshëm nuk mbron nga ndonjë problem shëndetësor, ndonjëherë edhe serioz. Selena Gomez/France Raisa Këngëtarja vuan prej vitesh nga lupus, një sëmundje autoimune që mund të shkaktojë komplikime të veshkave dhe kur gjendja e saj është përke

Djali i Olldashit në gjurmët e babait: Ju tregoj Bashën, Berishën, Ramën dhe
  • 2019-03-08

Djali i Olldashit në gjurmët e babait: Ju tregoj Bashën, Berishën, Ramën dhe

Glauk Olldashi është vetëm 19 vjeç, por me një dëshirë të madhe për të marrë pjesë e për të folur mbi politikën shqiptare. Djali i madh i Sokol Olldashit, në këtë intervistë të tij të parë për një media, vlerëson në këndvështrimin e tij eksponentët kryesorë të politik

U rrëmbye dhe u përdhunua në 97, rrëfimi tronditës i vajzës: Abuzuesi person me pushtet (Historia)
  • 2019-03-06

U rrëmbye dhe u përdhunua në 97, rrëfimi tronditës i vajzës: Abuzuesi person me pushtet (Historia)

Rrëfimi ekskluziv i një vajze, si u rrëmbye në vitin 1997 bashkë me fëmijë të tjerë. Ngjarja horror, si u mbajtën në një bodrum dhe më pas në pyll. E abuzuar seksualisht nga një person i njohur për të, të cilin e ka denoncuar në polici pasi arriti t’i shpëtonte grupit q

Adil, kamikazi që ndezi luftën mes Indisë dhe Pakistanit 
  • 2019-03-06

Adil, kamikazi që ndezi luftën mes Indisë dhe Pakistanit 

Ishte 19 vjeç, një e kaluar e dhunshme, një punë: e rekrutuan atë për të nxitur krizën që rrezikon luftën atomike në botë Nga Adil Ahmed Dhar ka mbetur pak. Mbetjet e ndara, varur nga pemët dhe gjakderdhja e shtegut të Lethporas, rajoni i Pulwamas, në Kashmir. Më 14 shkurt, Adili shp

Lista e Forbes, kush janë njerëzit më të pasur në botë! (Foto)
  • 2019-03-06

Lista e Forbes, kush janë njerëzit më të pasur në botë! (Foto)

Për të dytin vit radhazi, Jeff Bezos e vendos veten në krye të listës së më të pasurve në botë. Sipas revistës amerikane “Forbes”, pasuria e themeluesit të Amazon ka rritur 19 miliardë dollarë në një vit, duke arritur në 131 miliardë. Në hapin e dytë të podiumit ësh