Rezultate te kerkimit per termin: +Babai

Meta: total 1000 / total_found 22183 / time 0.021 / keyword[0] babai / docs[0] 22183 / hits[0] 33606 /
No Pic available
  • 2019-02-26

Aksidentoi për vdekje babë e bijë, Apeli liron drejtorin e ujësjellësit të Maliqit

Fiks fare solli fakte të reja për aksidentin e ndodhur 4 muaj më parë, në 8 nëntor 2018 në unazën e qytetit të Korçës, ku pas përplasjes së dy makinave humbën jetën babai dhe vajza e tij 5 vjeçare. Por gjykata e Apelit të Korçës, njërin prej shoferëve, drejtorin e ujësjellësi

Si të jemi të lumtur? Shkenca na jep 9 këshillat ideale
  • 2019-02-25

Si të jemi të lumtur? Shkenca na jep 9 këshillat ideale

Psikologët më me emër në fushën e psikologjisë sugjerojnë 9 formulat për të përmirësuar gjendjen shpirtërore dhe për tu ndierë më të lumtur. Sipas disa studimeve nëse keni disa miq të ngushtë, një familje të madhe e me dashuri, apo lidhje të forta me komunitetin, ju jeni më t

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin
  • 2019-02-25

Kim Jong Un, me tren të blinduar për të takuar Trumpin

Pushtetmbajtësi koreanoverior, Kim Jong Un kryen 4.500 kilometra rrugë me tren të blinduar për tu takuar me presidentin amerikan, Donald Trump këtë javë në Vietnam. Me avion udhëtimi do të zgjaste 5 orë. Një fluturim nga Koreja e Veriut në Vietnam zgjat pesë orë, por kreu i shtetit ko

No Pic available
  • 2019-02-25

I biri vrau gruan dhe kunatën, i ati kërcënon gazetarët: Mos filmoni se ua theva në kokë! (Video)

Babai i vrasësit të gruas së tij dhe kunatës, motrës 18-vjeçare të bashkëshortes është treguar i dhunshëm dhe kërcënues ndaj gazetarëve. Në seancën e mbajtur sot në Gjykatën e Fierit, babai i Gazment Mustës, 34 vjeç ka kërcënuar gazetarët dhe ka dashur tu thyejë atij kamerat

Ndahet nga jeta publicisti, babai i Ajola Xoxës
  • 2019-02-24

Ndahet nga jeta publicisti, babai i Ajola Xoxës

Arben Xoxa lindi në Tiranë më 1 maj 1952, djali i Dhurata dhe Jakov Xoxa. Studioi gjuhë-letërsi dhe u specializua si kritik arti, gjithmonë me rezultate të shkëlqyera. Më pas punoi për shumë vite si pedagog në Universitetin e Tiranës, drejtues në Ministrinë e Arsimit, Akademinë e Shk

 Aleksandër Moisiu, besnik ndaj origjinës shqiptare
  • 2019-02-23

 Aleksandër Moisiu, besnik ndaj origjinës shqiptare

Nga: Aurenc Bebja Gazeta kulturore franceze, Comoedia, ka botuar, të dielën e 16 gushtit 1925, në faqen n°2, një shkrim në lidhje me reagimin e deputetit Stavro Stavri, mbi origjinën shqiptare të Aleksandër Moisiut. Ai e ka cilësuar aktorin e famshëm në arenën ndërkombëtare, duke th

Gjykata liron policin e video-skandalit
  • 2019-02-22

Gjykata liron policin e video-skandalit

Gjykata e Shkodrës ka liruar shefin e policisë së zonës Gruemirë në Malësinë e Madhe, Berhan Bajrakurti, i cili u shfaq në një video intime me pretendimet se ngacmonte seksualisht një 15-vjeçare përmes telefonit. Në sallën e gjyqit, Berhan Bajrakurtaj ka mohuar akuzën për ngacmim s