Rezultate te kerkimit per termin: +Babaramo

Meta: total 562 / total_found 562 / time 0.000 / keyword[0] babaramo / docs[0] 562 / hits[0] 912 /
Pse Braçe hyri në qeveri dhe ai jo? Përgjigjet Taulant Balla
  • 2019-01-25

Pse Braçe hyri në qeveri dhe ai jo? Përgjigjet Taulant Balla

Shqipëria ka hyrë në vitin 2019, e kapluar nga tensioni politik dhe me shpresën që përplasja mes qeverisë dhe opozitës nuk do të ndikojë në vendimin e qershorit për çeljen ose jo të negociatave të anëtarësimit në BE. Me opozitën që po shkon drejt protestave popullore për rrëzim

Basha: Rama harxhon më shumë për luksin në Kryeministri se për shkollat
  • 2018-12-17

Basha: Rama harxhon më shumë për luksin në Kryeministri se për shkollat

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha tha se fajtor  për cilësinë e arsimit në vend është vetëm Edi Rama dhe tha se  gjatë qeverisjes së PD janë bërë investime në konvikte dhe për arsimin. Këto deklarata ai i bëri në emisionin 5 pyetjet nga Ilir Babaramo. Ndërkohë, ai nuk ng

Top Story, qeveria, mediat dhe fake news
  • 2017-11-10

Top Story, qeveria, mediat dhe fake news

Përplasja e kryeministrit Rama me mediat ka qenë në fokus të takimit të sotëm të emisionit Top Story në Top Channel. Gazetari Sokol Balla ka moderuar një panel të përbërë nga kolegë nga mediat e tjera, Çim Peka, Carlo Bollino, Ilir Babaramo dhe Eni Vasili. Duke komentuar konferencën

No Pic available
  • 2017-09-26

Bregu: Ju tregoj hakmarrjen e Bashës ndaj meje

Ish-deputetja e PD-së, Majlinda Bregu e ftuar në emisionin 5 Pyetjet nga Babaramo, ka folur lidhur me situatën e PD-së, si dhe lënien jashtë liste. Ajo për të disatën herë është shprehur se Basha me atë listë është hakmarrë. Unë di të them që në të gjitha zgjedhjet që kemi kal

No Pic available
  • 2017-09-12

Kryemadhi paralajmëron koalicion me Bashën për zgjedhjet lokale

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi paralajmëron koalicion me Partinë Demokratike për zgjedhjet e ardhshme lokale. E ftuar te “5 pyetjet nga Babaramo” në Report Tv, Kryemadhi tha se PD dhe LSI janë në fazën e rakordimit të qëndrimeve në Kuvend dhe për zgjedhjet vendore pas 2 vit

Sondazhi/ Zbulohet cili është emisioni televiziv më i ndjekur
  • 2017-09-11

Sondazhi/ Zbulohet cili është emisioni televiziv më i ndjekur

Kush janë emisionet televizive më të ndjekur në Shqipëri? Cilët pëlqehen më shumë? Kush janë drejtuesit e këtyre televizioneve që pëlqehen më shumë? Nga të dhënat, rezulton se 88% e shqiptarëve shohin televizion. Në sondazh janë marrë emisionet e Top Channel, Tv Klan, Vizion Plu

No Pic available
  • 2017-06-10

Kush janë gazetarët e kazanit mediatik? Rama i identifikon me radhë te Çani

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në Zonë e Lirë u bë pjesë e një prej intervistave ndryshe të gazetarit Arian Çani me titull Intervista kazan mediatik, jo kazan mediatik. Në këtë intervistë Çani nxirrte foto të gazetarëve, analistëve dhe drejtuesve të mediave të ndryshme dhe kryemini