Rezultate te kerkimit per termin: +Babaramo

Meta: total 562 / total_found 562 / time 0.000 / keyword[0] babaramo / docs[0] 562 / hits[0] 912 /
No Pic available
  • 2016-01-16

Një fragment nga libri i ri i gazetarit Nikoll Lesi

Që në numrin e parë të datës 4 janar gazeta doli me një titull të madh në krye të të faqes të parë: Gjallica stop dy javë. Dhe, sikur të ishte Kasandra për sa do të ndodhte në muajt e mëvonshën Skënder Minxhozi paralajmëron me një shkrim më gërma të zeza, në faqen  katër,

Nikollë Lesi vjen me një libër për historine e gazetes Koha Jone: Si më mori Sandër Frangaj 100 mijë dollarë dhe djegia e Koha Jonë
  • 2016-01-16

Nikollë Lesi vjen me një libër për historine e gazetes Koha Jone: Si më mori Sandër Frangaj 100 mijë dollarë dhe djegia e Koha Jonë

(Fragment nga libri i  gazetarit Nikoll Lesi i cili do botohet me rastin e 25 vjetorit të daljes së KOHA JONE në Maj 2016) Viti i mbrapshtë 1997 Që në numrin e parë të datës 4 janar gazeta doli me një titull të madh në krye të të faqes të parë: Gjallica stop dy javë. Dhe, sikur

INTERVISTA/ Mesila Doda: Ndryshimet Kushtetuese duhet të kalojnë në referendum, ja projekti im për të ardhmen me PDIU-në
  • 2016-01-12

INTERVISTA/ Mesila Doda: Ndryshimet Kushtetuese duhet të kalojnë në referendum, ja projekti im për të ardhmen me PDIU-në

Deputetja Mesila Doda në një intervistë përballë gazetarit Ilir Babaramo sqaron të gjitha arsyet se përse këmbëngul që pika mbi i reformës në drejtësi, ti vendoset në referendum. Doda, pa doreza, deklaron se është e çuditshme sesi deri më tani debati është fokusuar tek forma d

Gazetarët: vrasësit me pagesë të reformës në drejtësi
  • 2015-12-30

Gazetarët: vrasësit me pagesë të reformës në drejtësi

Nga Ardian Ndreca Deri në çastin kur ndër media për reformën në drejtësi flitej siç flitet për motrat Kardashian asnji gazetar apo analist nuk pipëtinte, sepse ajo shihej si diçka e domosdoshme vetëm për të huejt, por që askush tek ne skishte ndërmend me e realizue. Sot që loja a

No Pic available
  • 2015-12-29

Edhe Ilir Babaramo sulmon Vlahutin: Çupa nga Kroacia shtoi firmat nga Zagrebi në tenderat e Tiranës

Ilir Babaramo ka sulmuar ambasdoren e BE, Romana Vlahutin. Ai shkruan se reforma në drejtësi është e domosdoshme për ti dhënë fund korrupsionit endemik në drejtësi, por duhet transparencë dhe rregulla të qarta loje. Procesi i Reformës në Drejtësi duhet të jetë i gjatë dhe i thel

Reforma në drejtësi mes modelit të Kris Hill dhe Dellit
  • 2015-12-29

Reforma në drejtësi mes modelit të Kris Hill dhe Dellit

Si do bëhet reforma në drejtësi, tanimë që ambasadorët e huaj janë investuar kaq shumë? Kjo është një nga pyetjet që shtrohet më shumë këto ditë dhjetori. Më i përfoluri vazhdon të jetë ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu, të cilin avokat Spartak Ngjela e krahasoi edhe m

Sot 25-vjetori/ Ja kush janë 343 njerëzit që themeluan PD-në (Emrat)
  • 2015-12-12

Sot 25-vjetori/ Ja kush janë 343 njerëzit që themeluan PD-në (Emrat)

Azem Hajdari, Sali Berisha, Gramoz Pashko Partia Demokratike mban në themele plot 343 figura nga fusha të ndryshme sociale. 25 vite më parë, këto figura vendosën të themelonin një forcë ndryshe nga çfarë ishte servirur në atë kohë, e cila do të ndryshonte rrënjësisht regjimin qeveri