Rezultate te kerkimit per termin: +Babaramo

Meta: total 562 / total_found 562 / time 0.000 / keyword[0] babaramo / docs[0] 562 / hits[0] 912 /
No Pic available
  • 2017-05-09

Ironia e Monika Kryemadhit: Basha të ikë nga PD dhe të vijë Berisha, ndryshe nuk hyjmë në zgjedhje

Zv/kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi e cilëson qesharake kërkesën e Lulzim Bashës për dorëheqjen e Edi Ramës dhe emërimin e një kryeministri teknik. E ftuar në “5 pyetjet nga Babaramo”, Kryemadhi tha se Rama është kryeministri i zgjedhur nga një Parlament legjitim dhe i vot

No Pic available
  • 2017-05-02

Blushi fton demokratët: Votoni LIBRA-n, kam bërë opozitë më shumë se Basha

Kryetari i partisë LIBRA, Ben Blushi, bën një ftesë surprizë për votuesit e Partisë Demokratike, që në 18 qershor të votojnë partinë e tij. I ftuar te “5 pyetjet nga Babaramo” në Report Tv, Blushi tha se ai ka bërë opozitë të vërtetë në Kuvend në krahasim me deputet

No Pic available
  • 2017-04-11

Rama: E kam takuar Fatos Nanon

Kryeministri Edi Rama pranoi në intervistën e dhënë për gazetarin Ilir Babaramo se ka pasur një takim me ish-kryeministrin dhe ish-kryetarin e PS-së Fatos Nano. Po. E kam takuar Fatos Nanon. Kam takuar shumë njerëz, tha Rama shkurt. A është Nano një kandidaturë për President të vendit

No Pic available
  • 2017-04-11

Rama zbulon negociatat: U ra dakord për orën dhe vendin e takimit, por Basha u tërhoq

Kryeministri Edi Rama i ftuar në studion e Report TV, te emisioni “5 pyetjet nga Babaramo” zbuloi një pjesë të negociatave mes palëve për zgjidhjen e krizës politike. Rama tha në një intervistë për ReportTV se përfaqësues të qeverisë dhe të Partisë Demokratike janë taku

No Pic available
  • 2017-03-28

Mediu: Administrata Trump në tranzicion, se ka mendjen te ne

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, një prej aktorëve të opozitës në protestën 38 ditëshe përpara Kryeministrisë, shprehet se kauza e të djathtës ka mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës. I ftuar në 5 pyetjet nga Babaramo në Report Tv, Mediu sqaroi se problem p

Lulzim Basha, serenatë poshtë dritares së Metës
  • 2017-02-20

Lulzim Basha, serenatë poshtë dritares së Metës

Nga Ilir Babaramo Fjalia e parë që i ka ngelur Berishën në CV e tij shumë të gjatë politike është në anglisht. Never say never, i tha Ramiz Alisë në takimin që ky zhvilloi me intelektualët në verën e vitit 1990. Në fakt, në politikë, kurrë nuk duhet thënë kurrë. Bën pjes

Pluralizmi shqiptar? Luftë bandash në Kavajë
  • 2017-02-14

Pluralizmi shqiptar? Luftë bandash në Kavajë

Nga Ilir Babaramo Nëse kërkon të dish historinë 27-vjecare të pluralizmit shqiptar shiko 10 minutat e asaj që ndodhi dje paradite në sheshin e Kavajës , kur një i fortë në pension u lincua nga të fortët e rinj. Një dekoruar nga Berisha si pishtar demokracie për ngjarjet e vitit 90