Rezultate te kerkimit per termin: +Babaramo

Meta: total 562 / total_found 562 / time 0.000 / keyword[0] babaramo / docs[0] 562 / hits[0] 912 /
Shkëlzen, po i prish punë partisë së babit
  • 2017-02-07

Shkëlzen, po i prish punë partisë së babit

Nga Ilir Babaramo Hera e parë që e dëgjoja Shkëlzen Berishën të fliste. Sjellja e tij në komisionin parlamentar hetimor, gjuha e tij e trupit, por mbi të gjitha zëri i tij më krijuan përshtypjen e një djali të llastuar. Sidomos zëri i tij, krahasuar me atë të të atit ishte zhgë

No Pic available
  • 2017-01-24

21 Janari/ Blushi: Qeveria ka blerë gjakun e viktimave me para, gardistin që qëlloi e vuri kryetar partie

Kryetari i partisë LIBRA, Ben Blushi, akuzon Partinë Demokratike se tradhtoi kauzën e zgjedhjeve të lira. I ftuar te “5 pyetje nga Babaramo”, Blushi tha se PD duhet ta kishte bërë votimin elektronik kur ishte vetë në pushtet. “Ne po përpiqemi të ndërtojmë një opozitë

Babaramo kundër Çilit: A je vërtet liberal apo je me qeverinë e radhës
  • 2017-01-19

Babaramo kundër Çilit: A je vërtet liberal apo je me qeverinë e radhës

Gazetari Ilir Babaramo ka sulmuar fort botuesin Henri Çili në lidhje me ndryshimet e shpeshta të linjës editoriale të medias së tij. Ndonëse nuk habitet se ai gjithnjë e vë mendian në favor të qeverisë së radhës, Babaramo thotë se e mban mend Çilin kur bënte në çdo studio ideo

No Pic available
  • 2017-01-14

Ilir Babaramo sulmon Pezën: Çfarë më ndodhi në Amerikë me të

Gazetari Ilir Babaramo, duke iu referuar shkrimeve për pasurinë e Alfred Pezës, ka treguar një histori me këtë të fundit, kur ishin në 2004 në SHBA për të ndjekur zgjedhjet presidenciale si gazetarë. Duke qëmtuar portalet, dy lajme më bënë përshtypje: mbledhja e komisionit parlament

Ilir Babaramo sulmon Pezën: Ka qenë zar i Fevziut, edhe kur shkuam në SHBA thoshte Sandri kështu, e Fevzo ashtu
  • 2017-01-14

Ilir Babaramo sulmon Pezën: Ka qenë zar i Fevziut, edhe kur shkuam në SHBA thoshte Sandri kështu, e Fevzo ashtu

Gazetari Ilir Babaramo, duke iu referuar shkrimeve për pasurinë e Alfred Pezës, ka treguar një histori me këtë të fundit, kur ishin në 2004 në SHBA për të ndjekur zgjedhjet presidenciale si gazetarë. Duke qëmtuar portalet, dy lajme më bënë përshtypje: mbledhja e komisionit parla

Sot jam solidar me Armand Shkullakun
  • 2017-01-12

Sot jam solidar me Armand Shkullakun

Nga Ilir Babaramo Frangaj largoi nga drejtimi i ABC News Armand Shkullakun, një nga gazetarët më të vjetër shqiptarë dhe një nga dy- tre garantët e krijimit të perandorisë së tij mediatike. Shkullaku është i vetmi koleg me të cilin jam kacafytur publikisht të paktën dy herë, por

Thaçi, Rama dhe arrestimi i Haradinajt
  • 2017-01-08

Thaçi, Rama dhe arrestimi i Haradinajt

Nga Ilir Babaramo Prej gati dy vjetësh Kroacia dhe Serbia janë përfshirë në agresionin më të egër verbal që nga koha e marrëveshjes së Dejtonit. Zagrebi po përdor gjithë arsenalin e vet politik dhe diplomatik për ta detyruar Beogradin të heqë nga lista e personave të shpallur n