Rezultate te kerkimit per termin: +Babaramo

Meta: total 562 / total_found 562 / time 0.000 / keyword[0] babaramo / docs[0] 562 / hits[0] 912 /
Blushi ironi me Alfred Pezen Gazetaria sfiton gje nese ai le mandatin
  • 2016-02-23

Blushi ironi me Alfred Pezen Gazetaria sfiton gje nese ai le mandatin

Transmetuar me 23022016 - 1445 Ben Blushi Alfred Peza Deputeti Ben Blushi ka deklaruar ne nje interviste per gazetarin Ilir Babaramo se ministrat e qeverise Rama jane bere qesharakebr br Sipas Blushit ata nuk po bejne punen e tyre p

No Pic available
  • 2016-02-16

Basha: Takimi me Kerry-n sma ndryshoi qëndrimin për drejtësinë

Takimi me sekretarin Amerikan të Shtetit John Kerry, duket se nuk ka shërbyer për të ndryshuar qëndrimin e të djathtëve për reformën në drejtësi. Në një intervistë për emisionin “5 Pyetjet nga Babaramo” në Report TV, Basha shprehet se qëndrimi mbetet i njëjtë edhe pas

Basha: Nuk hyjmë në zgjedhje me Ramën kryeministër
  • 2016-02-16

Basha: Nuk hyjmë në zgjedhje me Ramën kryeministër

"Qeveri teknike, pasi Edi Rama e ka treguar botërisht se është i paaftë të organizojë zgjedhje të lira dhe të ndershme. Ka qenë protektor dhe organizator i prishjes së zgjedhjeve" Kryetari i opozitës, Lulzim Basha, deklaroi dje se me Ramën kryeministër nuk mund të ketë zgjedhje të l

No Pic available
  • 2016-02-09

Reforma në Drejtësi, PD tërhiqet nga 2/3: Dialog pa kushte me mazhorancën

Demokratët duket se janë tërhequr nga debati i nxehtë i deri pak javëve më parë për votimin me 2/3 të drejtuesve të institucioneve të drejtësisë në vendin tonë, përballë tre të pestave që kërkonte mazhoranca. Sikundër deklaroi këtë të hënë kreu demokrat Basha pas takimit q

Akoma gjallë është rospia?
  • 2016-02-09

Akoma gjallë është rospia?

Nga Ilir Babaramo Në mëngjesin e një dimri, dikur në mesin e viteve ’70, mes morisë së shkresave që ju vendosën para Enver Hoxhës, në dosje ishte dhe një letër e ardhur nga Rrësheni. Autoritetet lokale te regjimit raportonin për fshesaren e rrugëve të qytetit të humbur të

No Pic available
  • 2016-02-06

Luftë mes gazetarësh, Babaramo sulmon Shkullakun: E bleve fuoristradën me paratë e PD-së

Ilir Babaramo ka reaguar ashpër pas publikimit të një video te Lapsi.al, ku sipas portalit, ai kritikohej nga Rama për pyetjet që i kishte bërë. Babaramo replikon me dy drejtuesit e këtij portali, Andi Bushati dhe Armand Shkullaku. Më i ashpër Babaramo është pikërisht me Shkullakun, t

Babaramo replikon ashpër me Armand Shkullakun: Kalemxhi i televizionit të ujërave të zeza, ke marrë 50 mijë euro nga PD
  • 2016-02-06

Babaramo replikon ashpër me Armand Shkullakun: Kalemxhi i televizionit të ujërave të zeza, ke marrë 50 mijë euro nga PD

Ilir Babaramo ka reaguar ashpër pas publikimit të një video te Lapsi.al, ku sipas portalit, ai kritikohej nga Rama për pyetjet që i kishte bërë. Babaramo replikon me dy drejtuesit e këtij portali, Andi Bushati dhe Armand Shkullaku. Më i egër Babaramo është pikërisht me Shkullakun, t