Rezultate te kerkimit per termin: +Bagdad

Total: 1686
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.468Z

Parlamenti ne Bagdad konfirmon Talabanin si president

Bagdad 12 nentor NOA - Parlamenti ne Bagdad ka konfirmuar kurdin Xhalal Talabani ne postin e presidentit te Republikes. Ne votim nuk ka marre pjese shumica e anetareve te listes Iraqiya te ish-kryeministrit Iyad Allaui. Njoftimi u be nga kryetari i ri i Kuvendit Osama al Nujaify. Menj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.624Z

Vriten katër policë në Bagdad

Bagdad, 7 gusht, NOA - Ministri i Brendshëm i Irakut tha se katër policë janë vrarë dhe 10 janë plagosur në një betejë në njw lagje sunite të Bagdadit. Përleshja shpërtheu në orët e mëngjesit në Sadijah, bastion i Al Kaidës në Bagdadin jugor. Të shtënat filluan kur pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.104Z

Bagdad, kamikazë në dy xhami shiite

Sulmues vetëvrasës kanë sulmuar dy xhami shiite në Bagdad, duke lënë 20 të vrarë dhe duke plagosur 25 të tjerë, thonë forcat irakiane të sigurisë. Tetë persona u vranë gjatë një sulmi vetëvrasës në lagjen Zafaraniya, kurse 12 të tjerë në një sulm vetëvrasës në lagjen e Bag

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.455Z

Irak: autobombë në Bagdad, 35 të vdekur

Edhe 65 të plagosur, ndërsa familja shite priste ngushëllimet (Gazeta Albania) – Bagdad, 27 janar - Të paktën 35 persona gjetën vdekjen dhe 65 të tjerë mbetën të plagosur në Bagdad gjatë një atentati, në kohën kur një familje shite po priste ngushëllime për vdekjen e një person

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.539Z

Klinton mberrin ne Bagdad

Sekretarja amerikane e shtetit Hilari Klinton ka mberritur per nje vizite te papritur ne Bagdad. Vizita e zonjes Klinton kryhet ne nje moment ne te cilin dhuna ne Irak eshte pershkallezuar. Ne vend jane rregjistruar dy dite te pergjakshme atentatesh ne te cilat kane humbur jeten 140 civile.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:21.510Z

Bagdad, 9 viktima nga shpërthimet me bomba

Të paktën 9 persona janë vrarë nga shpërthimit me bomba pranë zonës së gjelber në Bagdad. Zona e gjelbër në Bagdad është pranë zyrës së kryeministrit dhe disa ambasadave perëndimore. Një nga bombat raportohet se ka shpërthyer përballë Ministrisë së Punëve të Jashtme. Një tj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:45.522Z

Sulm i dyfishte ne Bagdad, 30 vdekur

30 persona kane gjetur vdekjen dhe rreth 100 te tjere jane plagosur ne nje sulm te dyfishte kamikaz ne nje xhami shiite ne Bagdad. Sulmi ndodhi ne xhamime e Imamit Moussa al-Khadim ne Kadhimiya, ndersa besimtaret ishin mbledhur per lutjet e se premtes. Ngjarja ndodh nje dite pas sulmeve t

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama