Rezultate te kerkimit per termin: +Bajraktari

Total: 1271
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.951Z

Perkujtohet Muharrem Bajraktari

25 vjet pas vdekjes, Muharrem Bajraktari u nderua në Bruksel me një  pllakë përkujtimore. Duke i njohur kontributin si atdhetar e luftëtar kundër nazi-fashizmit e komunizmit, homazhet u zhvilluan në komunën e Skarbekut, ku ai jetoi gjatë viteve t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.568Z

Urdhër arresti për Mark Frrokun, Bajraktari sërish në Gjykatë

Shefi i Interpol, Artan Bajraktari kërkon që ti shkojë deri në fund akuzave që iu bënë se ka fshehur qëllimisht urdhër arrestin për Mark Frrokun.Artan Bajraktari sot ne Gjykaten e Krimeve te RendaPas vendimit të prokurorisë për ta pushuar këtë çështje, Bajraktari i është drejtuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.575Z

Seanca gjyqesore Bajraktari kerkon te jete juridikisht i paster

PUBLICITET Tirane 14 shtator 2015 NOAal- U mbajt sot ne Gjykaten e Tiranes seanca e radhes ne ngarkim te Artan Bajraktarit kreu i Interpol Tiranabr br Gjate seances Bajraktari ishte i pranishem per te kerkuar qe te jete i paster edhe juridikisht pavaresisht se Prokuroria e pushoi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.893Z

Dëshmitë e Daut Krajës: Nacionalisti Mehmet Ali Bajraktari

Po përcjellim një pjesë të shënimeve të Daut Krajës për nacionalistin e njohur të Hasit, Mehmet Ali Bajraktari, një nga figurat e dallueshme të etnisë, të virtytit dhe demonstrimit të atyre vlerave që e bëjnë figurën e tij, esencialisht për tu përcjellë si e tillë, nga brezi n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.117Z

Nderohet veprimtari kombëtar nga SHBA-të Harry Bajraktari

Nën patronazhin e ministrit të Diasporës, Valon Muratit, në një solemnitet u nderua sot një nga personalitetet më të shquara të komunitetit shqiptaro-amerikan, i cili më shumë se 3 dekada ka dhënë kontributin në promovimin dhe afirmimin e çështjes së Kosovës, Harry Bajraktari. Me k

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.409Z

Bajraktari tregon si ju plagosen shoket ne thellesi te minieres

Baki Bajraktari, është një nga minatorët që ka qënë dëshmitarë në vendin e ngjarjes. Minatori, Bajraktari në një lidhje telefonike bën me dije se ka qenë në thellësi të minierës kur ka ndodhur shpërthimi i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:31.619Z

Bajraktari: Shqiptarët duhet të vazhdojnë lobizmin ndaj Uashingtonit

Me intensifikimin e garës presidenciale këtu në Shtetet e Bashkuara, edhe shqiptarët e Amerikës përpiqen të thonë fjalën e tyre se cili kandidat për president duhet të jetë në Shtëpinë e Bardhë. Kolegu ynë Ilir Ikonomi bisedoi në Nju Jork me biznesmenin Hajdar Bajraktari, i cili th

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama