Rezultate te kerkimit per termin: +Bajram +Curri

Total: 2336
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.680Z

Aksi Bajram Curri- Morinë i dëmtuar, ura mbi Valbonë rrezikon shembjen

BAJRAM CURRI- Distanca mes qytetit të Bajram Currit me qytetin e Gjakovës në Kosovë është mjaft e shkurtër. Ata që e kanë përshkuar shpesh rrugën Bajram Curri-Morinë thonë se mjaftojnë pak minuta udhëtim me automjet dhe mbërrin në Gjakovë, por gjendja aktuale e aksit, Bajram Curri-

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.954Z

Mbillen 100 peme ne bulevardin „Bajram Curri“

Ky eshte muaji i pyllezimit, nga dhjetori deri ne janar te vitit te ardhshem bashkia e Tiranes do te mbjelle 3 mije peme.Kete here rradhen per gjelberim e kishte bulevardi Bajram Curri.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:45.389Z

Reshjet demtohet rruga Bajram Curri-Valbone

Reshjet e dendura te shiut te rena gjate nates kane shkaktuar bllokimin e levizjes se automjeteve ne aksin rrugor Bajram Curri-Valbone ne rrethin e Tropojes. Sipas informacioneve reshjet e shumta te shiut kane demtuar rrugen ne fshatin Kelcyre dhe rrugen e Dragobise dhe mesohet se jane permbytur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:39.218Z

Bajram Curri në 89 vjetorin e rënies së tij

(In Memoriam për Tribunin e Kombit) Nga Azgan Haklaj Në mitologjinë e Romës së lashtë, Marsi personifikohej si Perëndia e Luftës. Është kjo arsyeja që në kalendarin Gregorian të cilit i referohen kombet e qytetëruara, Perëndia e Luftës u përjetësua me emrin e muajit të parë të p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.905Z

Rindërtohet shkolla 9-vjeçare “Bajram Curri”, në Allias

Përfundojnë punimet për rindërtimin dhe shtesën në shkollën 9-vjeçare “Bajram Curri”, e cila ndodhet në verilindje të Tiranës, në njësinë bashkiake Nr. 4. Nëpërmjet këtij rindërtimi, shkolla “Bajram Curri” ka marrë një pamje dhe një funksion të ri. Numri i nxënësve q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.655Z

Mëngjes i qetë në Vlorë dhe Bajram Curri, eksploziv në dy familje

Share Në orët e para të mëngjesit, duke u gdhirë dita e sotme, Vlora dhe Bajram Curri janë përballur me dy shpërthime të fuqishme si pasojë e eksplozivit të vendosur në dy familje të ndryshme. Për fat, nuk ka pasur viktima. Kështu, ngjarja e rëndë në Vlorë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:33.906Z

Në Durrës ; Vidhet “Bajram Curri”, tre nxënës vjedhin kompjuterat e shkollës

Kanë vjedhur me thyerje dy kompjutera të shkollës së tyre fillore, ndërkohë policia ka mundur të identifikojë autorët si dhe të vihet në ndjekje të tyre. Ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë në shkollat 9-vjeçare “Bajram Curri 1” dhe “Bajram Curri 2” në lagjen Nr. 13 në Durr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama