Rezultate te kerkimit per termin: +Bajram +Currit

Total: 908
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.720Z

Kryeministri Berisha përuron ujësjellësin e ri të qytetit të Bajram Currit  

Gjatë vizitës në qytetin e Bajram Currit,  Kryeministri Berisha mori pjesë në Inaugurimin e ndërtimit të rrjetit të jashtëm, të ujësjellësit të këtij qyteti, me vlerë 363 milion lekë. Kryeministri tha se me ndërtimin  e këtij ujësjellësi zgjidhet përfundimisht problemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.857Z

Mimoza, “Qytetare nderi” e Bajram Currit

Zhvillimi dhe Integrimi i përbashkët i komunës së Gjakovës dhe malësisë së saj në pjesën territoriale të Shqipërisë ka qenë njëri ndër synimet kryesore të Mimoza Kusari - Lilës jo vetëm në periudhën sa është kryetare e Komunës së Gjakovës, por edhe para saj. Këtë e ka dë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.359Z

ILDKPKI, kallëzim penal për katër kryetarë komunash dhe për kryetarin e Bashkisë së Bajram Currit

Mosdeklarimi i pasurive Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurisë dhe Konfliktit të Interesit denoncon në Prokurori katër kryetarë komunash dhe një kryetar bashkie që kanë refuzuar të dorëzojnë deklaratën e interesave private, sipas përcaktimeve ligjore. Bëhet fjal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.436Z

Prokurimet, Bashkia e Bajram Currit, tender 600 lekë për vrasje qeni. SHISH shet skrap

TIRANE - Bashkia e Bajram Currit ka shpallur tenderin më të pazakontë sa i përket jo vetëm vlerës së ulët por edhe objektit të veçantë: 600 lekë për të vrarë një qen rrugaç. Prokurimi publik që pritet të shkaktojë reagim të fortë nga shoqatat e mbrojtjes së kafshëve është s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.920Z

Pasuria, prokuroria dërgon në gjyq kryebashkiakun e Bajram Currit

BAJRAM CURRI - Agron Demushi, kryetari i Bashkisë së Bajram Currit, është dërguar si i pandehur në Gjykatën e Tropojës, pasi akuzohet se ka refuzuar të deklarojë pasurinë. Hetimi ndaj Demushit, nisi në qershor 2014, pas kallëzimit të bërë nga Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.806Z

Tjetër krim/ Në qendër të Bajram Currit, vrasin djalin 27 vjeç i plagosin të atin dhe vëllanë

Tropojë- Një tjetër krim trondit shoqërinë shqiptare. Në qendër të qytetit të Bajram Currit një 27 vjeçar është vrarë me armë zjarri ndërsa është plagosur i ati dhe i vëllai i tij. Vrasja raportohet të ketë ndodhur rreth orës 09:50 minuta në pazarin e qytetit. Sipas policisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.805Z

Tjetër vrasje/ Qëllojnë babë e bir në qendër të Bajram Currit, vdes djali 20 vjeçar, plagoset i ati

Tropojë- Një tjetër krim trondit shoqërinë shqiptare. Në qendër të qytetit të Bajram Currit një 20 vjeçar është vrarë me armë zjarri ndërsa është plagosur i ati. Vrasja raportohet të ketë ndodhur rreth orës 09:30 minuta në pazarin e qytetit. Sipas policisë viktima Blerim Metal

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama