Rezultate te kerkimit per termin: +Bajramit

Meta: total 1000 / total_found 2641 / time 0.001 / keyword[0] bajramit / docs[0] 2641 / hits[0] 5173 /
Mat, ministrja Xhaçka viziton familjet e prekura nga tërmeti
  • 2018-08-21

Mat, ministrja Xhaçka viziton familjet e prekura nga tërmeti

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka viziton familjet e prekura nga tërmeti i pak ditëve me parë në qarkun e Dibrës. Xhaçka në Mat zhvilloi takime me familjet në fshatin epiqendër të tërmetit, Vinjoll dhe në Dukagjin. Nga tërmeti mbi 20 familje prej ditësh janë të sistemuara në çadra

Meta uron Kurban Bajramin: Të tregojmë soldaritet me të pamundurit
  • 2018-08-21

Meta uron Kurban Bajramin: Të tregojmë soldaritet me të pamundurit

Kreu i Shtetit, Ilir Meta zhvilloi një vizitë në Selinë e Bashkësisë Myslimane Shqiptare me rastin e Festës së Kurban Bajramit, ku u prit nga Kryetari i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Haxhi Skënder Bruçaj. Presidenti Meta përcolli urimet më të mira e të përzemërta për të gjithë be

Urim për Bajram apo ftesë? Kryemadhi: Të jemi përsëri vëllezër, pa urrejtje
  • 2018-08-21

Urim për Bajram apo ftesë? Kryemadhi: Të jemi përsëri vëllezër, pa urrejtje

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi gjatë vizitës së saj në Komunitetin Mysliman Shqiptar uroi të gjithë besimtarët për festën e Kurban Bajramit. Por fjala e Kryemadhit nuk ishte vetëm një urim për të gjithë, por një ftesë për të qenë vëllezër me njëri-tjetrin për të bërë

Kurban Bajrami, nesër falja e namazit në Sheshin Skënderbej
  • 2018-08-20

Kurban Bajrami, nesër falja e namazit në Sheshin Skënderbej

Besimtarët myslimanë kremtojnë të martën festën e Kurban Bajramit. Kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj ka uruar këtë festë simbol të sakrificës. Ai shprehet se Kurban Bajrami është simbol i heroizmit, sakrificës, sinqeritetit, devotshmërisë dhe përkushtimit ndaj

No Pic available
  • 2018-05-30

Liria fetare, DASH: Tu kthehen pronat komuniteteve fetare

Departamenti amerikan i Shtetit nxori të martën raportin e tij vjetor mbi gjendjen e lirisë së besimit në botë. Raporti përfshinë të dhëna për gjendjen e lirisë së besimit në 200 shtetet e territore dhe dokumenton shkeljet e kryera nga qeveritë, grupet terroriste dhe individët. Në

No Pic available
  • 2018-05-29

Raporti i DASH: Shqipëria njeh barazi e pavarësi fetare, problem mbeten pronat

Departamenti amerikan i Shtetit publikoi këtë të martë raportin vjetor mbi gjendjen e lirisë së besimit në botë. Raporti përfshin të dhëna për gjendjen e lirisë së besimit në 200 shtetet e territore, e dokumenton shkeljet e kryera nga qeveritë, grupet terroriste dhe individët. Në k

No Pic available
  • 2018-05-19

PD, debat me myftiun e Tiranës: Vegël e Ramës

Jeta e çdo qytetari është e shenjtë dhe kulisat e politikës nuk duhet të turbullojnë shenjtërinë e këtij muaji, qoftë të myslimanëve, apo edhe të vëllezërve të krishterë, do të shprehej Ylli Gura një ditë para fillimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Pas mesazhit të myft