Rezultate te kerkimit per termin: +Bajramit

Meta: total 1000 / total_found 2583 / time 0.001 / keyword[0] bajramit / docs[0] 2583 / hits[0] 5071 /
Nishani uron besimtarët myslimanë: Festa e Bajramit të na gjejë tolerantë dhe zemërgjerë
  • 2017-06-24

Nishani uron besimtarët myslimanë: Festa e Bajramit të na gjejë tolerantë dhe zemërgjerë

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani u uron të gjithë besimtarëve myslimanë shqiptarë, kudo ku janë, Festën e shenjtë të Bajramit të Madh: Të dashur besimtarë myslimanë, Kam nderin dhe privilegjin që në cilësinë e Kreut të Shtetit tju uroj nga zemra: Gëzuar dhe përshumëvjet B

No Pic available
  • 2017-06-24

Fiter Bajrami, besimtarët do të falen për herë të parë në sheshin e ri Skënderbej

Veliaj: Bashkia ka marrë të gjitha masat; Parkingu nëntokësor falas për besimtarët myslimanë nga ora 5-7 në mëngjes Për herë të parë, me rastin e Fiter Bajramit, sheshi Skënderbej do të shërbejë si një hapësirë dinjitoze për besimtarët myslimanë të cilët nesër do të kenë

Kreu i KMSH-së uron myslimanët për Fiter Bajramin, mesazh për zgjedhjet
  • 2017-06-24

Kreu i KMSH-së uron myslimanët për Fiter Bajramin, mesazh për zgjedhjet

Besimtarët myslimanë festojnë nesër Ditën e Fiter Bajramit ose ndryshe Bajramin e Madh, pas 30 ditësh agjërim të muajit të Ramazanit. Skënder Bruçaj, kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë u ka shpërndarë një mesazh urimi të gjithë shqiptarëve. Bruçaj ndalet te kuptimi i

No Pic available
  • 2017-06-22

Blerja e votave, hetime në Kuçovë dhe Elbasan

Një 50-vjeçar i cili punon drejtor ne Bashkinë Kuçovë, është vënë në hetim në gjendje të lirë nga Sektori për Krimin Ekonomik dhe Financiar. Bëhet fjalë për shtetasin me inicialet A.C. banues në Kuçovë, dhe procedimi penal ndaj tij sipas bluve, nisi mbi bazën e kallëzimit të n

No Pic available
  • 2017-05-21

Dita e zgjedhjeve në ditën e Bajramit, myftiu Gurra: Kërkojmë kthjelltësi nga besimtarët

Myftiu i Tiranës Ylli Gurra ka bërë thirrje ditën e sotme për një fushatë elektorale të qetë dhe të sigurt. Duke qenë se dita e zgjedhjeve, më 25 qershor përkon me ditën e Bajramit, myftiu është shprehur se uron shumë që të kalojë kjo festë në një atmosferë paqësore, edhe ps

No Pic available
  • 2017-05-20

Zgjedhjet për Bajram, Gurra: Votoni, nuk përbën asnjë problem

Myftiu i Tiranës Ylli Gurra i ka bërë thirrje besimtarëve dhe qyetarëve të vendit të votojnë në datën 25 qershor, pavarësisht se kjo ditë përkon me festën e Bajramit. Fushata zgjedhore përkon gjithashtu me muajin e Ramazanit; agjërimin prej 30 ditësh të besimtarëve myslimanë, nda

Data e zgjedhjeve, Gurra: Nuk është shkelje për ditën e Bajramit
  • 2017-05-20

Data e zgjedhjeve, Gurra: Nuk është shkelje për ditën e Bajramit

Myftiu i Tiranës Ylli Gurra ka thënë se përkimi i fushatës zgjedhore dhe datës së zgjedhjeve më 25 qershor, me muajin e shenjtë të Ramazanit dhe ditën e Bajramit të Madh, nuk është diçka shqetësuese për komunitetin besimtar mysliman. Në emër të komunitetit mysliman, bëjmë thirr