Rezultate te kerkimit per termin: +Bajramit

Meta: total 1000 / total_found 2583 / time 0.001 / keyword[0] bajramit / docs[0] 2583 / hits[0] 5071 /
No Pic available
  • 2017-05-19

Këshilltarja e PD për 25 qershorin: Festë zyrtare, smund të ketë zgjedhje

Përcaktimi i 25 qershorit si datë për mbajtjen e zgjedhjeve duket se nuk u ka ngjitur të gjithëve. Koordinatorja Kombëtare e Partisë Demokratike, Reala Bozdo, e cila gjithashtu është pjesë e Këshillit Bashkiak të Tiranës në një postim në fb e sheh si të pamundur këtë angazhim zgje

No Pic available
  • 2017-05-19

Myftiu i Shkodrës sulmon Ramën e Bashën për datën e zgjedhjeve

Nga falja e së premtes në xhaminë e Parrucës, myftiu i Shkodres imam Muhamed Sytari ka kritikuar marreveshjen mes dy liderve kryesor të politikës , Edi Rama dhe Lulzim Basha mbi mbajtjen e zgjedhjeve në 25 qershor, që përkon me festen e Bajramit për myslimanet. Një veprim i tillë sipas S

Një tjetër imam kundër datës së zgjedhjeve: Ofenduese ditën e Bajramit
  • 2017-05-19

Një tjetër imam kundër datës së zgjedhjeve: Ofenduese ditën e Bajramit

Pas myftiut të Shkodrës edhe imami Ahmet Kalaja kundërshton zhvillimin e zgjedhjeve më 25 qershor. Duke e konsideruar qëndrim personal, Kalaja thotë se Dita e Bajramit nuk mund të bëhet objekt pazaresh e paçavuresh dhe se kjo ditë gëzon shenjtëri. Sipas tij, forcat politike duhet të ref

Zgjedhjet ditën e Bajramit, myftiu i Shkodrës: As në komunizëm ska ndodhur
  • 2017-05-19

Zgjedhjet ditën e Bajramit, myftiu i Shkodrës: As në komunizëm ska ndodhur

Myftiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari ka shprehur pakënaqësinë për mbajtjen e zgjedhjeve më datë 25 qershor, ditë e cila përkon me festën e Bajramit. Sipas myftiut, ky fenomen nuk ka ndodhur as në kohën e komunizmit, edhe pse feja ishte e ndaluar. Jemi befasuar nga 2 drejtuesit kryesor

Fiks Fare / Matilda Xhina: Pazaret për lirimin e përdhunuesit
  • 2017-05-18

Fiks Fare / Matilda Xhina: Pazaret për lirimin e përdhunuesit

Autori më ndoqi, tentoi të më përdhunojë dhe u largua. Unë e ndoqa dhe i tregova të fejuarit në telefon ku ishte. Kur e arrestuan, kishte zinxhirin e pantallonave zbërthyer. Një ditë pas transmetimit me zë dhe figurë të pazareve për të tërhequr denoncimin ndaj një të dyshuari pë

No Pic available
  • 2017-05-18

Zgjedhjet do mbahen në ditën e Bajramit të Madh

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i PD-se nuk e di nëse kur kanë caktuar datën 25 qershor  si datë për mbajtjen e zgjedhjeve, kanë pasur në mend diçka: 25  qershori  përkon me festimin e Bajramit të madh nga besimtarët myslimanë dhe eshte ditë zyrtare pushimi.   Kes

No Pic available
  • 2017-05-01

Pesë vjet nga Monstra, familjarët kërkojnë drejtësi

Pesë vjet nga aksioni policor Monstra. Familjarët e personave të arrestuar kujtojnë aksionin e tmerrshëm policor në të cilin ishin prangosur dhjetëra persona në mesin e të cilëve edhe gra të moshuara dhe vajza të reja. Përkundër dënimit të gjashtë personave me burg të përjetshëm