Rezultate te kerkimit per termin: +Bajramit

Meta: total 1000 / total_found 2641 / time 0.001 / keyword[0] bajramit / docs[0] 2641 / hits[0] 5173 /
No Pic available
  • 2017-09-01

Debati për fshehjen e Skënderbeut, Ylli Gurra kërcënohet në rrjetet sociale

Nje ladwoll i vendosur disa metra larg bustit të Skënderbeut, por që nga një pozicion i sheshit pengonte shikimin e tij ka shkaktuar mjaft polemika ditën e sotme. Ylli Gurra sqaroi në Ora News se shqetësimi i shqiptarëve për këtë rast është i pavend, pasi myslimanët kanë respektuar gj

No Pic available
  • 2017-09-01

Erdogan: Fatkeqësisht bota islame po hyn e dëshpëruar në festën e Kurban Bajramit

 Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoan deklaroi se fatkeqësisht bota islame në këtë Kurban Bajram po hyn shumë e dëshpëruar, raporton Anadolu Agency. “Në njërën anë konfliktet në Siri dhe në Irak, në anën tjetër konfliktet në Arakan, si dhe lufta që ne e bëjnë në

Skënderbeu, Dule reagon: Makiavelizëm i Edi Ramës
  • 2017-09-01

Skënderbeu, Dule reagon: Makiavelizëm i Edi Ramës

Kreu i PBDNJ-së, Vangjel Dule ka reaguar sot për mbulimin e bustit të Skënderbeut gjatë ceremonisë së faljes së Kurban Bajramit. Në një koment në Facebook, Dule akuzon Kryeministrin, i cili po mundohet të fshehë identitetin. Kaq larg të çon makiavelizmi z Rama sa të mendosh se me nj

No Pic available
  • 2017-09-01

Vrasja e gjyqtares, Meta: Do të ketë qëndrime, nuk do heshtim

Presidenti Ilir Meta ka uruar sot gjithë besimtarët me rastin e festës së Kurban Bajramit. Por ndërsa dilte nga selia e Komunitetit Mysliman Shqiptar, ai nuk la pa komentuar edhe krimin tronditës të ndodhur ditën e djeshme në Tiranë, ku gjyqtarja e Shkodrës, Fildes Hafizi 39 vjeçe, u ekz

No Pic available
  • 2017-09-01

Urimi i Bashës për Kurban Bajramin: Lutem për një shoqëri më solidare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka uruar gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së Kurban Bajramit. Pas vizitës së bërë në selinë e Komunitetit Mysliman Shqiptar, ai tha se sot është një ditë feste dhe solidariteti mes njerëzve. Është dita kur individi dhe sh

Kurban Bajrami, deputeti Rakipi i shpërndan 50 deshë të varfërve
  • 2017-09-01

Kurban Bajrami, deputeti Rakipi i shpërndan 50 deshë të varfërve

Deputeti i PDIU-së, Aqif Rakipi, protagonist i një ngjarjeje aksidentale pak kohë më parë është rikthyer në vëmendje të ndjekësve të tij në rrjetin social me bamirësinë në ditën e shënuar të Kurban Bajramit. Në një postim ai shprehet se familja e tij ka bërë fli 50 bagëti mis

Mbulimi i Skënderbeut, Komuniteti Mysliman nxjerr videon e faljes
  • 2017-09-01

Mbulimi i Skënderbeut, Komuniteti Mysliman nxjerr videon e faljes

Dita e Kurban Bajramit sot u shoqërua me reagime dhe debate të shumta sa i përket momentit të faljes së besimtarëve myslimanë në Sheshin Skënderbej. Qytetarët pretendojnë se Komuniteti Mysliman, në mënyrë të qëllimshme ka mbuluar statujën e Heroit tonë Kombëtar gjatë faljes, duke