Rezultate te kerkimit per termin: +Bakteriet

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.834Z

Ja ku fshihen bakteriet me te shumta Mesoni si t8217i eleminoni ato

e Premte 6 Shkurt 20151457 pm brbrPastrimi eshte nje pjese e pandashme e jetes sone Telefoni xhinset por edhe kafshet shtepiake duan nje pastrim me detaje shpeshhereSSSAbrASSPor sa shpesh duhet te kthejme cdo gje permbys dhe ti pastrojme ato me themeleSSSAbrASSSipas specialistev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.729Z

Organizata Botërore e Shëndetësisë:Bakteriet po u rezistojnë ilaçeve

Organizata Botërore e Shëndetësisë publikoi një paralajmërim, kur njoftoi se tani kemi hyrë në një periudhë post-antibiotike. Kjo do të thotë se disa infeksione të zakonshme bakteriale kanë fituar rezistencë ndaj ilaçe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.594Z

Cigarja, sa shume bakterie marrim kur pijme duhan

MARYLAND- Qindra lloje krimbash të fshehur në mes të duhanit të cigares të cilët kalojnë në gojë dhe në mushkëri sa herë që thithet cigarja. Ky mund të jetë dhe shkaku i sëmundjeve të shumta të frymëmarrjes sipas një studimi të botuar në Environmental Health Perspectives. Nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.517Z

Bakteret konsumojne naften

Specie te reja te bakterieve nafte-ngrenese deri me tani te panjohura po konsumojne me etje njollen e zeze e cila eshte formuar si pasoje e derdhjes se naftes nga pusi i kompanise britanike British Petrolium ne gjirin e Meksikes. Kane konsumuar naften me ritme shume me te shpejta se bakteriet norma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.722Z

11 ushqimet që zbardhin dhëmbët

Më poshtë ju kemi listuar 11 ushqime që me konsumimin e tyre dhëmbët tuaj mund të bëhen më të pastër. Selinoja Selino mbron dhëmbët tuaj në dy mënyra, thotë Lana Rozenberg, një dentiste. Përtypja e saj prodhon shumë pështymë, i cili neutralizon bakteret të cilat shkaktojnë kar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.443Z

okollata dhe vera e kuqe te domosdoshme per organizmin

Transmetuar me 23042016 - 0824 Nje studim i fundit i nxjerre nga Kolegji King ne Londer ka treguar se cokollata dhe vera e kuqe na ndihmojne qe te jemi ne forme dhe me shendet te mire elesi i suksesit nuk eshte numerimi tradicional i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.946Z

Veshët “në rrezik” bakteresh nga mp3

 Të dëgjosh muzikë me mp3 mund të jetë më e dëmshme nga sa mendohet. Aurikolaret, përfaqësojnë “vendin ideal” për bakteriet. Rezultati? Veshët dhe shëndeti në rrezik. Të paktën ky është konkluzioni i një studimi të kryer nga një ekip shkencëtarësh indian të &

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama