Rezultate te kerkimit per termin: +Bakteriet

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.729Z

Organizata Botërore e Shëndetësisë:Bakteriet po u rezistojnë ilaçeve

Organizata Botërore e Shëndetësisë publikoi një paralajmërim, kur njoftoi se tani kemi hyrë në një periudhë post-antibiotike. Kjo do të thotë se disa infeksione të zakonshme bakteriale kanë fituar rezistencë ndaj ilaçe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.594Z

Cigarja, sa shume bakterie marrim kur pijme duhan

MARYLAND- Qindra lloje krimbash të fshehur në mes të duhanit të cigares të cilët kalojnë në gojë dhe në mushkëri sa herë që thithet cigarja. Ky mund të jetë dhe shkaku i sëmundjeve të shumta të frymëmarrjes sipas një studimi të botuar në Environmental Health Perspectives. Nj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.517Z

Bakteret konsumojne naften

Specie te reja te bakterieve nafte-ngrenese deri me tani te panjohura po konsumojne me etje njollen e zeze e cila eshte formuar si pasoje e derdhjes se naftes nga pusi i kompanise britanike British Petrolium ne gjirin e Meksikes. Kane konsumuar naften me ritme shume me te shpejta se bakteriet norma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.722Z

11 ushqimet që zbardhin dhëmbët

Më poshtë ju kemi listuar 11 ushqime që me konsumimin e tyre dhëmbët tuaj mund të bëhen më të pastër. Selinoja Selino mbron dhëmbët tuaj në dy mënyra, thotë Lana Rozenberg, një dentiste. Përtypja e saj prodhon shumë pështymë, i cili neutralizon bakteret të cilat shkaktojnë kar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.443Z

okollata dhe vera e kuqe te domosdoshme per organizmin

Transmetuar me 23042016 - 0824 Nje studim i fundit i nxjerre nga Kolegji King ne Londer ka treguar se cokollata dhe vera e kuqe na ndihmojne qe te jemi ne forme dhe me shendet te mire elesi i suksesit nuk eshte numerimi tradicional i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.946Z

Veshët “në rrezik” bakteresh nga mp3

 Të dëgjosh muzikë me mp3 mund të jetë më e dëmshme nga sa mendohet. Aurikolaret, përfaqësojnë “vendin ideal” për bakteriet. Rezultati? Veshët dhe shëndeti në rrezik. Të paktën ky është konkluzioni i një studimi të kryer nga një ekip shkencëtarësh indian të &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.497Z

Studimi Moslarja e dhembeve shkakton Alzaimer

1 brbr SSSAbrASS brbrNese nuk tregoni kujdes maksimal per higjenen orale mund te rrezikoni qe te prekeni nga semundja e shekullit Alzaimer Nje grup shkenctaresh nga University of Central Lancashire kane dale ne kete perfundim pasi kane studiuar nje grup prej 20 personash qe kishin probleme me dhem

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama