Rezultate te kerkimit per termin: +Bakteriet

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.517Z

Bakteret konsumojne naften

Specie te reja te bakterieve nafte-ngrenese deri me tani te panjohura po konsumojne me etje njollen e zeze e cila eshte formuar si pasoje e derdhjes se naftes nga pusi i kompanise britanike British Petrolium ne gjirin e Meksikes. Kane konsumuar naften me ritme shume me te shpejta se bakteriet norma

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.722Z

11 ushqimet që zbardhin dhëmbët

Më poshtë ju kemi listuar 11 ushqime që me konsumimin e tyre dhëmbët tuaj mund të bëhen më të pastër. Selinoja Selino mbron dhëmbët tuaj në dy mënyra, thotë Lana Rozenberg, një dentiste. Përtypja e saj prodhon shumë pështymë, i cili neutralizon bakteret të cilat shkaktojnë kar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.443Z

okollata dhe vera e kuqe te domosdoshme per organizmin

Transmetuar me 23042016 - 0824 Nje studim i fundit i nxjerre nga Kolegji King ne Londer ka treguar se cokollata dhe vera e kuqe na ndihmojne qe te jemi ne forme dhe me shendet te mire elesi i suksesit nuk eshte numerimi tradicional i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.946Z

Veshët “në rrezik” bakteresh nga mp3

 Të dëgjosh muzikë me mp3 mund të jetë më e dëmshme nga sa mendohet. Aurikolaret, përfaqësojnë “vendin ideal” për bakteriet. Rezultati? Veshët dhe shëndeti në rrezik. Të paktën ky është konkluzioni i një studimi të kryer nga një ekip shkencëtarësh indian të &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.497Z

Studimi Moslarja e dhembeve shkakton Alzaimer

1 brbr SSSAbrASS brbrNese nuk tregoni kujdes maksimal per higjenen orale mund te rrezikoni qe te prekeni nga semundja e shekullit Alzaimer Nje grup shkenctaresh nga University of Central Lancashire kane dale ne kete perfundim pasi kane studiuar nje grup prej 20 personash qe kishin probleme me dhem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.184Z

Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk bëni dush për dy ditë

Ka disa persona të cilët bëjnë dush dy herë në ditë, ndërsa disa të tjerë preferojnë që të lahen më rrallë. Dushi shërben për mbajtjen e  trupit  të shëndetshëm, përveçëse aromës së këndshme që do të kemi.  Por ne ju sugjerojmë, sidomos tani në verë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.576Z

Shkencëtarët amerikanë: Kimikatet e mishit të kuq dëmtojnë zemren

Një kimik i gjetur në mishin e kuq ndihmon në shpjegimin pse ngrënia e tepërt e këtij mishi, mish i grirë dhe proshutë është e dëmshme për zemrën, thonë shkencëtarët amerikanë. Një studim në revistën ‘Nature Medicine’ tregoi se bakteret në mishin e kuq, shpërbënin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama