Rezultate te kerkimit per termin: +Bakteriet

Total: 64
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:22.946Z

Veshët “në rrezik” bakteresh nga mp3

 Të dëgjosh muzikë me mp3 mund të jetë më e dëmshme nga sa mendohet. Aurikolaret, përfaqësojnë “vendin ideal” për bakteriet. Rezultati? Veshët dhe shëndeti në rrezik. Të paktën ky është konkluzioni i një studimi të kryer nga një ekip shkencëtarësh indian të &

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:16.497Z

Studimi Moslarja e dhembeve shkakton Alzaimer

1 brbr SSSAbrASS brbrNese nuk tregoni kujdes maksimal per higjenen orale mund te rrezikoni qe te prekeni nga semundja e shekullit Alzaimer Nje grup shkenctaresh nga University of Central Lancashire kane dale ne kete perfundim pasi kane studiuar nje grup prej 20 personash qe kishin probleme me dhem

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.184Z

Ja çfarë i ndodh trupit tuaj nëse nuk bëni dush për dy ditë

Ka disa persona të cilët bëjnë dush dy herë në ditë, ndërsa disa të tjerë preferojnë që të lahen më rrallë. Dushi shërben për mbajtjen e  trupit  të shëndetshëm, përveçëse aromës së këndshme që do të kemi.  Por ne ju sugjerojmë, sidomos tani në verë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:23.576Z

Shkencëtarët amerikanë: Kimikatet e mishit të kuq dëmtojnë zemren

Një kimik i gjetur në mishin e kuq ndihmon në shpjegimin pse ngrënia e tepërt e këtij mishi, mish i grirë dhe proshutë është e dëmshme për zemrën, thonë shkencëtarët amerikanë. Një studim në revistën ‘Nature Medicine’ tregoi se bakteret në mishin e kuq, shpërbënin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:22.371Z

Harta e mikrobeve në trupin e njeriut!

Një ekip shkencëtarësh amerikanë kanë përfunduar një projekt 5-vjeçar studimi prej disa miliona dollarësh, për hartën e pothuajse të të gjitha mikrobeve që gjenden në trupin e njeriut të shëndetshëm, duke p&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:58.061Z

Larja e rrobave ne 30 grade e demshme per shendetin

Transmetuar me 27072016 - 1616 Shoqata britanike e higjines ne baze te nje studimi te kryer ka arritur ne perfundimin se larja e rrobave ne temperatura te uleta lejon zhvillimin e baktereve nga rrobat e zakonshme tek peshqiret e kuzh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.721Z

11 ushqimet që zbardhin dhëmbët

Më poshtë ju kemi listuar 11 ushqime që me konsumimin e tyre dhëmbët tuaj mund të bëhen më të pastër. Selinoja Selino mbron dhëmbët tuaj në dy mënyra, thotë Lana Rozenberg, një dentiste. Përtypja e saj prodhon

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama