Rezultate te kerkimit per termin: +Bakus

Total: 39
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:49.574Z

BE Azerbajxhani shkeli zotimet

Zëdhënësja e shefes së diplomacisë së Bashkimit Evropian Kethrin Eshton, tha se Azerbajxhani duket se ka shkelur zotimet e bëra ndaj Hungarisë përpara dorëzimit dhe më pas faljes së ushtarit që vuante dënimin e përjetsh&

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:47.176Z

Ekonomia: Prostitutat pensioniste të Koresë së Jugut

Koreja e Jugut realizoi mrekullinë ekonomike më të shpejtë të botës, duke e rritur ekonominë me 9 për qind për frymë për tri dekada radhazi. Por diçka u harrua gjatë kësaj rritjeje të shpejtë. Një pjesë e konsiderueshme e popullsisë ka mbetur pa pension Lucy Williamson, BBC Ko

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:20.482Z

Zbulohen depozita të gazit në Detin Kaspik

Kompania energjetike e Francës "Total", njoftoi se ka zbuluar një fushë të madhe të gazit natyror në sektorin e Azerbajxhanit të Detit Kaspik. Zbulimi është bërë në fushën Absheron, rreth 100 kilometra në jug të Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.660Z

Presidenti i Azerbajxhanit vizitë në Kazakistan

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliev, pritet që sot të nisë një vizitë dy ditore në Kazakistan, ku do të fokusohet në raportet e dy vendeve sa i përket energjisë. Ambasadori i Kazakistanit në Azerbaixhan, Serik Primbetov, ka konfirmuar se Al

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.439Z

Baku, policia speciale ndalon protestat

Policia e Azerbajxhanit ka penguar përkrahësit e opozitës të tubohen në qendër të Bakusë. Forcat e armatosura të rendit kanë përdorur gaz lotsjellës dhe shkopinj gome kundër protestuesve, ndërsa kanë arrestuar disa prej tyre.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.395Z

Azerbaixhan, policia arreston protestuesit

Opozita në Azerbaixhan ka deklaruar se policët në kryeqytetin Baku, kanë rrahur dhe arrestuar dhjetra aktivistë të rinjë të cilët po kërkonin të drejtën e tubimit dhe lirimin e të burgosurve politikë. Udhëheqësi i opoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.622Z

Trajneri i Skenderbeut Josa per perballjen ndaj Nefcit te Bakuse

Skënderbeu nuk ia ka frikën kampiones së Azerbajxhanit, Nefçi të Bakusë, ndaj së cilës do të luajë të martën në Champions. Klubi azer ka buxhet më shumë se 7 milionë euro, por trajneri i korçarëve, Mirel Jo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama