Rezultate te kerkimit per termin: +Bakus

Total: 39
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:37.660Z

Presidenti i Azerbajxhanit vizitë në Kazakistan

Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliev, pritet që sot të nisë një vizitë dy ditore në Kazakistan, ku do të fokusohet në raportet e dy vendeve sa i përket energjisë. Ambasadori i Kazakistanit në Azerbaixhan, Serik Primbetov, ka konfirmuar se Al

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.439Z

Baku, policia speciale ndalon protestat

Policia e Azerbajxhanit ka penguar përkrahësit e opozitës të tubohen në qendër të Bakusë. Forcat e armatosura të rendit kanë përdorur gaz lotsjellës dhe shkopinj gome kundër protestuesve, ndërsa kanë arrestuar disa prej tyre.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:45.395Z

Azerbaixhan, policia arreston protestuesit

Opozita në Azerbaixhan ka deklaruar se policët në kryeqytetin Baku, kanë rrahur dhe arrestuar dhjetra aktivistë të rinjë të cilët po kërkonin të drejtën e tubimit dhe lirimin e të burgosurve politikë. Udhëheqësi i opoz

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.622Z

Trajneri i Skenderbeut Josa per perballjen ndaj Nefcit te Bakuse

Skënderbeu nuk ia ka frikën kampiones së Azerbajxhanit, Nefçi të Bakusë, ndaj së cilës do të luajë të martën në Champions. Klubi azer ka buxhet më shumë se 7 milionë euro, por trajneri i korçarëve, Mirel Jo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:48.513Z

Gilman Lika flet si korçar:Skënderbeu në turin e tretë

TIRANE - Skënderbeu vazhdon përgatitjet intensive për ndeshjen e kthimit të Champions League përballë ekipit të Neftcit të Bakusë që do të zhvillohet në Korcë këtë javë. Një nga risitë e ekipit të Skë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:49.882Z

Trajneri i Skenderbeut Josa ende i pavendosur

Të martën, Skënderbeu do të jetë në fushë në Kazakistan, për ndeshjen e parë të turit të tretë ndaj Shahterit të Karagandës. Korçarët po përfundojnë përgatitjet, por trajneri Mirel Josa, ende nuk &e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.890Z

Dënohet organizatori i protestave përmes Facebook-ut

Një aktivist i opozitës azerbajxhanase është dënuar me dy vjet heqje lirie, për shkak të thirrjeve për protesta antiqeveritare përmes rrjetit social Facebook. 29-vjeçari Bakhtiar Hajijev i tha gjykatës në qytetin Ganja, se vendimi pë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama