Rezultate te kerkimit per termin: +Balit

Total: 83
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.433Z

Indonezi, rrezik per sulme terroriste ne Bali

Ambasada amerikane ne Indonezi ka deklaruar sot se eshte informuar nga guvernatori i Balit per nje sulm te mundshem gjate Vitit te Ri. Ishulli turistik ka qene edhe ne te kaluaren skene e atentateve kunder perendimoreve. Keshtu, zyra turistike e Balit u ka percjelle vizitoreve nje mesazh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.411Z

Indonezi, pasagjeri tenton të rrëmbejë avionin

Bali- Një pasagjer është arrestuar në Indonezi, pasi është përpjekur për të marrë peng një avion që u ul në aeroportin e Balit. Sipas raportimeve të zyrtarëve indoneziane, avioni “Virgin Boeing 737″ kishte nisur fluturimin nga Brisbane në Australi. “BBC” shkru

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:14.235Z

Shpërthim në një traget në Indonezi, 2 turistë të vdekur dhe 13 të plagosur

Një shpërthim në një traget mes ishujve të Balit dhe Lombok në Indonezi ka shkaktuar të paktën 2 viktima dhe 13 të plagosur. Raportohet se në traget ishin 35 persona. “2 nga personat kanë humbur jetën dhe 13 të tjera janë plagosur”, tha një zëdhënës i policisë në Bal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.708Z

Indonezi,vritet terroristi

Policia indoneziane gjate nje operacioni te suksesshem ne ishullin Xhava ka vrare njerin nga terroristet me te rrezikshem i cili konsiderohet pergjegjes per disa nga atentatet me te pergjakshme te viteve te fundit ne Indonezi.Mes tyre eshte atentati i Balit ne 2002 ku humben jeten 202 persona dhe ai

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:14.187Z

Mat e Laç, 2 të rinj gjendentë vdekur, policia nis hetimet

MAT- LAC Trupat e pajetë të dy të rinjve u gjetën paraditen e sotme në Mat e Laç. Një nga viktimat u identifikua.Në Laç, trupi i pajetë i një të riu u gjetur në fshatin Fushë- Gjormë të Kurbinit. Zëvendës d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.775Z

Hiri vullkanik pushton Australine

Re të mëdha hiri të shkaktuara nga një vullkan indonezian kanë detyruar linjat ajrore në Darvin të Australisë që të anulojnë fluturimet. Mali Sangean Api nisi të nxirrte retë e hirit të premten, të cilat më pas

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.467Z

7 zhytes japoneze te zhdukur ne Bali

Ekipe indoneziane shpëtimi kanë kërkuar shtatë zhytës japonezë të zhdukur në ujërat e ishullit të Balit, në Indonezi, që prej ditës së premte. Kërkimet për grupin, pjesë e të cilit janë edhe dy i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama