Rezultate te kerkimit per termin: +Balit

Total: 83
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:46.240Z

Elbasan nje 35-vjecar tentoi te vriste me thike nje 49-vjecar

Nje 35-vjecar ka rene ne prangat e policise se Elbasanit pasi ka tentuar te vrase nje 49-vjecar duke e goditur disa here me thike Forcat blu bene te mundur arrestimin e Gazmir Balit lindur dhe banues ne Belsh te Elbasanit pasi ka goditur disa here ne trup me thike Shpetim Shabanin banues po ne Belsh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.068Z

Indonezi, 3 terroristet e masakres do ekzekutohen

Tre militantet islamike te denuar me vdekje per vrasjen e 202 personave ne Bali ne vitin 2002, do te ekzekutohen ditet e ardhshme. 48 vjecari Ali Ghufron, 47 vjecari Amrozi dhe 38 vjecari Iman Samudra kane ankimuar kerkesen e apelit, prandaj ata do te ekzekutohen se shpejti. Tre terroris

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:24.128Z

Bali avioni perfundon ne det shpetojne pasagjeret

Një ngjarje e pazakontë për fat të mirë pa viktima ka ndodhur në një prej aeroporteve të Balit, ku një avion me rreth 100 pasagjerë në bord përfundoi në det, pasi nuk arriti të frenojë gjatë uljes në pistë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.066Z

Obama shtyn vizitën në Malajzi

KUALA LUMPUR- Presidenti amerikan, Barack Obama ka shtyrë udhëtimin e tij në Malajzi për shkak të paralizës federale në vend, njoftoi kryeministri malajzjan, Najib Razak, i cituar nga agjencia publike e lajmeve Bernama. ''Për shkak të krizës federale

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:59.391Z

Miss filipinet shpallet femra më e bukur në botë

NUSA DUA (Indonezi)- Miss Filipinet, Megan Young fitoi sot titullin, "Miss World", gjatë një ceremonie, që u zhvillua në ishullin indonezian të Balit, bënë të ditur burime mediatike vendase. Miss Filipinet 23 vjeçe, vendi i së cilës u ren

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:00.066Z

Sekretari amerikan i shtetit, Kerry nis vizitën 6-ditore në Azi

Sekretari amerikan i Shtetit John Kerry fillon një turne gjashtë-ditorë në Azi për të forcuar bashkëpunimin në fushën e sigurisë me Japoninë dhe nxitjen e tregtisë së lirë mes  ekonomive të Azi-Paqësorit. Sekretari Kerry pritet të mbërrijë në Tokio të mërkurën, një ditë par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:44.976Z

Presidenti Obama niset per nje turne ne vendet e Azi-Paqesorit

Presidenti Barak Obama niset sot per nje turne 9 ditor ne rajonin e Azi Paqesorit i perqendruar ne shtimin e marredhenieve te Uashingtonit me ekonomite ne rritje te rajoni. Ndalesa e pare e Zotit Obama do te jete ne forumin ekonomik te Azi Paqesorit i cili do te zhvillohet ne vendlindjen e tij Hono

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama