Rezultate te kerkimit per termin: +Balkan

Total: 1053
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:43.679Z

A do të zgjatet leja për punëtorët migrantë nga Ballkani në Gjermani? Ja çpo planifikon ministria

A do të kenë të drejtë qytetarët e Ballkanit Perëndimor të vazhdojnë të vijnë për t’u punësuar në Gjermani? Leja speciale për punëtorët migrantë nga vendet e Ballkanit Perëndimor pritet të zgjatet. Sipas një projektligji të Ministrisë Federale të Punës e ashtuquajtura

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.849Z

Shqiptaret besojne tek media dhe Presidenti

Keto rezultate vijne nga nje sondazh i publikuar Gallup Balkan Monitor per vendet e Ballkanit ku media 71 e te pyeturve shprehen se besojne tek media 615 tek Presidenti dhe 59.95 te policia. Ne sondazhin me titull Zerat e Ballkanit shqiptaret shprehen se besojne edhe tek politika ku per kete 48 pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:47.310Z

Shumë të vërteta për shqiptarët

Romani “BALKAN CAESAR” nga Peter Lucas Pas Luftës së Dytë Botërore, gjatë luftës së ftohtë deri më 1990, shumë shqiptaro-amerikanë, kryesisht ish-emigrantë ekonomikë të fillim shek. XX, kishin një mendim ndryshe nga ai i të arratisurve nga regjimi i Hoxhës. Këta shqiptarë bes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.162Z

The university professors will not check the exams of their courses

From this year on the professors of the Albanian universities will not have the possibility of checking the exams of the students in their courses. This is the last decision made known by the Minister of Education Genc Pollo. The decision was taken with the view to prevent the phenomenon of corrupti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.261Z

Tiranë/ Aktivitet për forcimin e rolit të gruas në zonat informale

Forcimi i rolit social të gruas në zonat informale ishtë qëllimi i aktivitetit të organizuar nga qendra "Balkan Youth Link Albania", shoqata e artistëve të rinj dhe fondacionit "Vodafone Albania". Ky aktivitet u zhvillua në kuadër të projektit "Promovimi i të drejtave të grave dhe fëmij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.834Z

Përgjysmohet çmimi i biletave

Klubi i basketbollit Prishtina ka vendosur që të ulë çmimin e biletave nga 5 euro në 2.50 për ndeshjen finale dhe atë për vendin e tretë. Me këtë biletë shikuesit mund të përcjellin dy ndeshjet e së dielës, atë n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.779Z

Shperthen bombola e gazit ne fabrike 3 te vdekur ne Maqedoni

Transmetuar me 05022015 - 1705 Bogdanci 5 shkurt 2015 NOAal- Tre persona kane gjetur vdekjen si pasoje e shperthimit te nje bombole gazi ne nje fabrike ne Maqedonibr br Mesohet se shperthimi ka ndodhur ne fabriken Balkan Gas ne Bogdanci ku tre punetore ka

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama