Rezultate te kerkimit per termin: +Balkan

Total: 1053
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.883Z

Jericho në Bruksel

Edicioni i shtatë i “Balkan Trafik” ka filluar të mërkurën në Bruksel. Gjatë pesë ditëve, përveç koncerteve, valleve apo filmave, nga i gjithë rajoni, organizohen edhe debate mbi muzikën, kulturën, si dhe për ç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.356Z

Berisha: Vera shqiptare i bënkonkurencë italianes e francezes

TIRANE – Me një dozë të lartë optimizmi, Kryeministri Berisha u shpreh sot gjatë “Balkan Expo Wine 2012” se verërat shqiptare tashmë konkurojnë, përsa i përket cilësisë, me ato italiane e franceze, të njohura kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:21.930Z

Një i paditur në kabinetNga Besar Likmeta, Balkan InsightKryetari i Partisë Republikane, ish-Ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, i akuzuar për abuzim me detyrën në lidhje me një shpërthim vdekjeprurës në depot e municioneve më 15 mars 2008, do të dre

Nëse dëshironi të lexoni edicionin online të gazetës në PDF klikoni këtu. Një i paditur në kabinetNga Besar Likmeta, Balkan InsightKryetari i Partisë Republikane, ish-Ministri i Mbrojtjes, Fatmir Mediu, i akuzuar për abuzim me detyrën në lidhje me një shpërthim vdekjepr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:42.148Z

TE DHENAT/ Ja si e pasuroi Ministria e Brendshme agjencinë e reklamave të Aleksandër Frangajt

Të dhënat e siguruara nga Balkan Insight tregojnë se nga viti 2009 deri në vitin 2012, Ministria e Brendshme shpenzoi të gjithë buxhetin e saj për reklama televizive për një agjenci të vetme, të lidhur me një figurë mediatike pro- qeveritare Nga Besar Likmeta, BIRN   Të dhënat, e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:35.306Z

Derë e Hapur, një film shqiptar në festivalin e Kanës

Shqipëria përfaqësohet edhe këtë vit në Marche du Film në Festivalin e Kanës. Me një stendë të përbashkët, Qendra Kombëtare e Kinematografisë së Shqipërisë dhe Qendra e Kinematografisë e Kosovës prezantojnë projektet e reja dhe projektet kinematografike të realizuara, në kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:44.508Z

Maqedonia, së shpejti vendos për Kosovën

Presidenti Branko Cërvenkovski deklaroi sot Maqedonia së shpejti do të bëjë të ditur vendimin e saj për njohjen e pavarësisë së Kosovës. Ai këtë e deklaroi sot në Bruksel pas takimit me evrokomisionerin për zgjerim të BE-së, Oli Ren, njofton Balkan Insight. Cërvenkovski shtoi se

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.378Z

Ksera: 10 milion lekë për të nxitur punësimin në Elbasan

ELBASAN- Një fond prej 10 milion lekësh të reja do të përdoret për nxitjen e punësimit në qytetin e Elbasanit. Kjo është deklaruar nga ministri i Punës, Cështjeve Sociale dhe Shanseve të barabarta Spiro Ksera gjatë një vizite në këtë qytet. Këtë vit një rëndësi e vecantë do i

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama