Rezultate te kerkimit per termin: +Balkan

Total: 1053
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:38.509Z

Balkan Insight: Dështon misioni i Toni Blerit në Shqipëri

Zëdhënësi i ish-kryeministrit: Nuk ka ende asnjë kontratë me qeverinë shqiptare Kur kanë kaluar rreth gjashtë muaj pasi ish-kryeministri britanik Toni Bler është shpallur si këshilltar i qeverisë shqiptare, ai nuk e ka nisur ende punën për të ndihmuar integrimin e Tiranës në BE. Në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.654Z

Folku i pakicave kombëtare në Balkan Trafik

Edicioni i shtatë i Festivalit Ndërkombëtar i Folkut (Balkan Trafik) organizohet në Belgjikë, dhe financohet nga Këshilli i Evropës. Në skenën artistike të këtij festivali janë ngjitur edhe grupe të ndryshme nga Shqipëria, të cilat kanë prezantuar kryesisht folkun e pakicave kombëta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:54.856Z

"Balkan tale", pese artiste rrefejne nepermjet fotografise

"Balkan tale" ka mbledhur pese fotografe nga vende te ndryshme te Ballkanit per te rrefyer pasurine e vendeve te tyre. Ekspozita e celur ne Ministrine e Kultures ka bashkuar artiste te njohur te fotografise si Juta Benzenberg, Ivan Petrovic apo Kamilo Nolas. Fotografet nga Shqiperia, Kosova, Serbia,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:39.471Z

“Good morning Balkan” tërheq vëmendjen në Austri

Petrika GROSI Me ftesën e Erhard Busek, president i European Forum Alpbach, ka qenë Claudia Schmidt, ministre e Kulturës se Austrisë, hapësja e edicionit të shtatë të ekspozitës ndërkombëtare “Good morning, Balkan”. Në këtë ekspozitë që tashmë është shndërruar në shumë më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.482Z

Folku i pakicave kombëtare në Festivalin Ndërkombëtar “Balkan trafic”

Koordinatorët shqiptarë dhe të huaj të Festivalit Ndërkombëtar të Folklorit “Balkan trafic”, kanë qenë ditën e shtunë të pranishëm në Gjirokastër, për të bashkëbiseduar me grupe të ndryshme folklorike të zonës së Jugut. Festivali Ndërkombëtar i Folkut “Balkan trafic”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:28.180Z

Shpallen fituesit e konkursit Balkan Photo Award

Janë shpallur fituesit e konkursit Balkan Photo Award ku në kategorinë e jetës së përditshme fitoi fotografia "Life in Balkans" e realizuar nga Istvan Kerekes. Marko Risovic me ciklin e tij të fotografive "(UN) Welcome", siç njofton KultPlus, ka fituar kësisoj çmimin Canon Grand Prix Awar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:20.048Z

Dëshpron Prishtina - BC Balkan 85:77 Sigal Prishtina

Sigal Prishtina pësoi humbje të papritur sot në kuadër të Ligës Ballkanike. Klubi prishtinas si mysafirë u mposht nga jo-favoriti BC Balkan(Bullgari) me rezultat 85:77. Basketbollistët e Sigal Prishtinës siq duket nënçmuan kundërshtarin

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama