Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkan

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.506Z

Ekspertet: S’ka celula te Al Kaedes ne Ballkan

Ekspertet maqedonas te sigurise deklarojne se jane te pakta mundesite qe rrjeti terrorist i Al Kaedes te infiltrohet ne Maqedoni dhe vende te tjera te Ballkanit. Sipas profesorit Stevo Pendarovski, aktualisht ne Maqedoni nuk ka celula te Al Kaedes, por nese ato ekzistojne ne vende te tje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.504Z

Al-Jazeera fillon transmetimin në Ballkan

Pas disa muajsh përgatitjesh, rrjeti Al-Jazeera në Ballkan pritet të fillojë transmetimet të premten, më 11 nëntor. Selia qendrore e këtij rrjeti do të jetë në Sarajevë, ndërkaq zyrat rajonale të tij do të jenë në Z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.864Z

Majer: Vizita e Bajden, sinjal për angazhimin e SHBA-ve në Ballkan

Uashington -Vizita e nënpresidentit amerikan Xho Bajden në Sarajevë, Beograd dhe Prishtinë, është një sinjal se SHBA-të sërish dhe më me intensitet do të angazhohen në Ballkan, thotë Stiven Majer, ekspert për Ballkanin dhe profesor i shkencave politike në Universitetin Kombëtar të M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.491Z

Parashikimi: Aktivitetet sizmike do të rriten në Ballkan

Aktivitetet sizmike janë rritur në bregdetin e Shqipërisë, Malit të Zi dhe Italisë, ndërsa termeti i parë pritet të ndodhë në Kosovë, e ka mundësi edhe në Serbinë qendrore. Ky ishte paralajmërimi i sizmologëve nga Serbia dhe Mali i Zi në fillim të këtij muaji duke shtuar se në B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.390Z

Vestervelle, me mision nga BE-ja në Ballkan

Berlini Ministri i Jashtm gjerman, Guido Verstervelle, do t arrij t premten n Ballkan, ku pritet t jet n dy kryeqytetet e Serbis dhe Kosovs. Zdhnsi i Ministris s Jashtme t Gjermanis, Andreas Peshke, bri t ditur se, gjat qndrimit n Prishtin, Verstervelle do t takohet me udhheqsit e institucioneve sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.227Z

Turi në Ballkan/ Ndihmës Sekretarja e DASH viziton nesër Shqipërinë

Ndihmës Sekretarja e SHBA-së për Çështjet e Europës dhe Euro Azisë, Viktoria Nuland viziton nesër Shqipërinë. Vizita e saj u konfirmua nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Nuland  do të takohet me përfaqësuesit më të lartë të qeverisë dhe partive kryesore politike në Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.780Z

Bie ndikimi amerikan, rritet ai rus, turk e izraelit në Ballkan

Sekretarja e Shtetit Hillary Clinton po përgatitet për një udhëtim në Ballkan. Momenti aktual politik atje paraqet para diplomates së lartë të vendit shumë sfida. Megjithatë, ndikimi i SHBA-së dhe i BE-së në rajon është në rënie, dhe fuqitë e tjera të interesuara si Turqia, Rusia

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama