Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkan

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.504Z

Al-Jazeera fillon transmetimin në Ballkan

Pas disa muajsh përgatitjesh, rrjeti Al-Jazeera në Ballkan pritet të fillojë transmetimet të premten, më 11 nëntor. Selia qendrore e këtij rrjeti do të jetë në Sarajevë, ndërkaq zyrat rajonale të tij do të jenë në Z

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.864Z

Majer: Vizita e Bajden, sinjal për angazhimin e SHBA-ve në Ballkan

Uashington -Vizita e nënpresidentit amerikan Xho Bajden në Sarajevë, Beograd dhe Prishtinë, është një sinjal se SHBA-të sërish dhe më me intensitet do të angazhohen në Ballkan, thotë Stiven Majer, ekspert për Ballkanin dhe profesor i shkencave politike në Universitetin Kombëtar të M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:00.491Z

Parashikimi: Aktivitetet sizmike do të rriten në Ballkan

Aktivitetet sizmike janë rritur në bregdetin e Shqipërisë, Malit të Zi dhe Italisë, ndërsa termeti i parë pritet të ndodhë në Kosovë, e ka mundësi edhe në Serbinë qendrore. Ky ishte paralajmërimi i sizmologëve nga Serbia dhe Mali i Zi në fillim të këtij muaji duke shtuar se në B

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.390Z

Vestervelle, me mision nga BE-ja në Ballkan

Berlini Ministri i Jashtm gjerman, Guido Verstervelle, do t arrij t premten n Ballkan, ku pritet t jet n dy kryeqytetet e Serbis dhe Kosovs. Zdhnsi i Ministris s Jashtme t Gjermanis, Andreas Peshke, bri t ditur se, gjat qndrimit n Prishtin, Verstervelle do t takohet me udhheqsit e institucioneve sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.227Z

Turi në Ballkan/ Ndihmës Sekretarja e DASH viziton nesër Shqipërinë

Ndihmës Sekretarja e SHBA-së për Çështjet e Europës dhe Euro Azisë, Viktoria Nuland viziton nesër Shqipërinë. Vizita e saj u konfirmua nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Nuland  do të takohet me përfaqësuesit më të lartë të qeverisë dhe partive kryesore politike në Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.780Z

Bie ndikimi amerikan, rritet ai rus, turk e izraelit në Ballkan

Sekretarja e Shtetit Hillary Clinton po përgatitet për një udhëtim në Ballkan. Momenti aktual politik atje paraqet para diplomates së lartë të vendit shumë sfida. Megjithatë, ndikimi i SHBA-së dhe i BE-së në rajon është në rënie, dhe fuqitë e tjera të interesuara si Turqia, Rusia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.834Z

BE: Nuk ka ndryshim kufinjsh në Ballkan

Zëdhënësja e përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme e Siguri, Catherine Ashton ka theksuar se Bashkimi Europian është kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan. Sipas mediave kosovare, Maja Kocijançiç ka vënë në dukje se problemet e marrëdhënieve nd

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama