Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkan

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:39.549Z

Mustafa: Kosova e përkushtuar për thellimin e bashkëpunimit me Izraelin

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, priti të martën në takim një delegacion nga Izraeli të përbërë nga zëvendësdrejtori i përgjithshëm, drejtues i Divizionit për Euroazi dhe Ballkan në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Izraelit, Zvi Rav-ner, drejtorin e Departame

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.492Z

Rama, takim me Donald Tusk në kryeministri

Kryeministri Edi Rama ka pritur në zyrën e tij presidentin e Këshillit Europian, Donald Tusk. Takimi ka nisur në orën 10 dhe pas tij Rama e Tusk do të dalin në një konferencë për shtyp. Pas mbërritjes së tij mbrëmjen e djeshme në Tiranë, kreu i KE do të ketë një sërë takimesh, m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:35.789Z

Xhamia e Madhe, gurthemeli vendoset më 13 maj

Tiranë - Themelet për ndërtimin e xhamisë më të madhe në Ballkan e cila do të ndërtohet nga Fondacioni i Çështjeve Fetare i Turqisë (TDV) do të nisin më 13 maj në kryeqytetin e Shqipërisë, në Tiranë. Kryetari i dytë i bordit të Fondacionit të Çështjeve Fetare të Turqisë, M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:36.417Z

Ushtaraku i parë nga Shqipëria Dritan Demiraj i çon selam Jankullovskës

Ushtaraku shqiptar, Dritan Demiraj, ka reaguar ndaj telefonatës së publikuar nga opozita maqedonase, ku ish ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska, dëgjohej duke thënë se për një orë i zhdukë shqiptarët. Demiraj ka thënë se shqiptarët janë kombi më i fuqishëm në Bal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.973Z

Kapiten Dragani arrin në Zagreb, për t'u gjykuar për krime lufte

Një ish-komandat i forcave paramilitare serbe gjatë luftërave në vitet 1990 në Ballkan, ka arritur në Kroaci, ku do të përballet me akuza për krime lufte, pasi është ekstraduar nga Australia. Dragan Vasiljkoviq, i njohur edhe me emrat Kapiten Dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.782Z

Zbulimi: Kisha e parë në botë u bë në Kosovë

PRISHTINE-Kosova mund të jetë djep i krishterimit në Ballkan, në Evropë dhe më gjerë. Një ekip i arkeologëve turq pretendojnë se gjetën themelet e tempullit fetar në zonën e Ulpianës. Pjesa që i ngjanë një luleje th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.113Z

Yee: Ballkani Perëndimor nuk do të arrijë BE-në as për 30 vjet

Zëvendësi i ndihmësit të sekretarit amerikan të Shtetit, Hoyt Britan Yee, vlerësoi se vendet e Ballkanit Perëndimor nuk do të arrijnë mesataren ekonomike të Bashkimit Evropian as për 30 vjet. Prioritet numër një duhet të jetë përparimi ekonomik. Shumica e vendeve të rajonit kanë rr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama