Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkan

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.973Z

Kapiten Dragani arrin në Zagreb, për t'u gjykuar për krime lufte

Një ish-komandat i forcave paramilitare serbe gjatë luftërave në vitet 1990 në Ballkan, ka arritur në Kroaci, ku do të përballet me akuza për krime lufte, pasi është ekstraduar nga Australia. Dragan Vasiljkoviq, i njohur edhe me emrat Kapiten Dr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:53.782Z

Zbulimi: Kisha e parë në botë u bë në Kosovë

PRISHTINE-Kosova mund të jetë djep i krishterimit në Ballkan, në Evropë dhe më gjerë. Një ekip i arkeologëve turq pretendojnë se gjetën themelet e tempullit fetar në zonën e Ulpianës. Pjesa që i ngjanë një luleje th

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.113Z

Yee: Ballkani Perëndimor nuk do të arrijë BE-në as për 30 vjet

Zëvendësi i ndihmësit të sekretarit amerikan të Shtetit, Hoyt Britan Yee, vlerësoi se vendet e Ballkanit Perëndimor nuk do të arrijnë mesataren ekonomike të Bashkimit Evropian as për 30 vjet. Prioritet numër një duhet të jetë përparimi ekonomik. Shumica e vendeve të rajonit kanë rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.107Z

Video/ Ja biznesmenët e ndërtimit të arrestuar për trafik droge

Në bashkëpunim me katër vende të tjera policia shqiptare ka zhvilluar një operacion të gjerë kundër trafikut të drogës në Ballkan. 7 persona në Tiranë, Durrës, Kukës e Fier janë arrestuar, ndërsa të tjerë janë shpallur në kërkim. Më poshtë deklarata e plotë e policisë. Ope

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.151Z

Washington Post: Shteti Islamik po infiltrohet që të destabilizojë Ballkanin

Nga John Solomon Kroacia ka votuar të dielën me shpresë për heqjen e mbetjeve të së kaluarës komuniste të vendit, ndërsa gjithnjë e më shumë informacione të shërbimeve të inteligjencës tregojnë se «Shteti Islamik» (ISIS) mund tia ketë vërë syrin mundësisë së infiltrimit d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.067Z

Ashton-Fratini, avokatët e Shqipërisë për heqjen e vizave

Ministrja e Jashtme e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton ka kërkuar dje që BE-ja të ndihmojë vendet e Ballkanit në reforma, përmes heqjes së menjëhershme të regjimit të vizave, ndërkohë që dy ditë, para mbajtjes së samitit të Komisionit Evropian, lajmin e mirë për shqiptarët, pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.582Z

Bevis Fusha, dritë  dhe hije Ballkani në Stamboll

Ekspozita Fotografi shqiptar është pjesë e një  ekspozite të përbashkët Një ekspozitë lëvizëse kushtuar Ballkanit, atij të përditshmit, me njerëz të  thjeshtë e detaje njerëzore do të çelet në Galerinë e Arteve të Stambollit. “Dritë dhe hije në Ballkan”

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama