Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkan

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:30.113Z

Yee: Ballkani Perëndimor nuk do të arrijë BE-në as për 30 vjet

Zëvendësi i ndihmësit të sekretarit amerikan të Shtetit, Hoyt Britan Yee, vlerësoi se vendet e Ballkanit Perëndimor nuk do të arrijnë mesataren ekonomike të Bashkimit Evropian as për 30 vjet. Prioritet numër një duhet të jetë përparimi ekonomik. Shumica e vendeve të rajonit kanë rr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.107Z

Video/ Ja biznesmenët e ndërtimit të arrestuar për trafik droge

Në bashkëpunim me katër vende të tjera policia shqiptare ka zhvilluar një operacion të gjerë kundër trafikut të drogës në Ballkan. 7 persona në Tiranë, Durrës, Kukës e Fier janë arrestuar, ndërsa të tjerë janë shpallur në kërkim. Më poshtë deklarata e plotë e policisë. Ope

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.151Z

Washington Post: Shteti Islamik po infiltrohet që të destabilizojë Ballkanin

Nga John Solomon Kroacia ka votuar të dielën me shpresë për heqjen e mbetjeve të së kaluarës komuniste të vendit, ndërsa gjithnjë e më shumë informacione të shërbimeve të inteligjencës tregojnë se «Shteti Islamik» (ISIS) mund tia ketë vërë syrin mundësisë së infiltrimit d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.067Z

Ashton-Fratini, avokatët e Shqipërisë për heqjen e vizave

Ministrja e Jashtme e Bashkimit Evropian, Catherine Ashton ka kërkuar dje që BE-ja të ndihmojë vendet e Ballkanit në reforma, përmes heqjes së menjëhershme të regjimit të vizave, ndërkohë që dy ditë, para mbajtjes së samitit të Komisionit Evropian, lajmin e mirë për shqiptarët, pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.582Z

Bevis Fusha, dritë  dhe hije Ballkani në Stamboll

Ekspozita Fotografi shqiptar është pjesë e një  ekspozite të përbashkët Një ekspozitë lëvizëse kushtuar Ballkanit, atij të përditshmit, me njerëz të  thjeshtë e detaje njerëzore do të çelet në Galerinë e Arteve të Stambollit. “Dritë dhe hije në Ballkan”

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:16.238Z

Arrestohet tre persona, punonjës të një agjencie udhëtimesh për kontrabandë mallrash

Tiranë, 28 gusht NOA - Specialistët e Seksionit Kundër Krimit Ekonomiko Financiar, në Drejtorinë e Policisë së Qarkut Tiranë arrestuan sot tre persona pasi akuzohen për kontrabandë mallrash. Rustem Xhixha, 57- vjeç, lindur në Krujë dhe banues në Tiranë, punonjës pranë agjencisë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:40.032Z

Hoxhaj për mediet bullgare: Serbia nuk po ndryshon

Ministri i Punëve të Jashtëm i Kosovës, Enver Hoxhaj në një intervistë për agjencinë e lajmeve bullgare “Focus”, ka theksuar se deklaratat e fundit të presidentit të sapozgjedhur të Serbisë, Tomisllav Nikoliq, japin shenja shumë negative për Kosovën dhe Ballkanin.“Unë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama