Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkan

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.227Z

Turi në Ballkan/ Ndihmës Sekretarja e DASH viziton nesër Shqipërinë

Ndihmës Sekretarja e SHBA-së për Çështjet e Europës dhe Euro Azisë, Viktoria Nuland viziton nesër Shqipërinë. Vizita e saj u konfirmua nga Departamenti Amerikan i Shtetit. Nuland  do të takohet me përfaqësuesit më të lartë të qeverisë dhe partive kryesore politike në Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:52.780Z

Bie ndikimi amerikan, rritet ai rus, turk e izraelit në Ballkan

Sekretarja e Shtetit Hillary Clinton po përgatitet për një udhëtim në Ballkan. Momenti aktual politik atje paraqet para diplomates së lartë të vendit shumë sfida. Megjithatë, ndikimi i SHBA-së dhe i BE-së në rajon është në rënie, dhe fuqitë e tjera të interesuara si Turqia, Rusia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.834Z

BE: Nuk ka ndryshim kufinjsh në Ballkan

Zëdhënësja e përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme e Siguri, Catherine Ashton ka theksuar se Bashkimi Europian është kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan. Sipas mediave kosovare, Maja Kocijançiç ka vënë në dukje se problemet e marrëdhënieve nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.953Z

BE: Nuk ka ndryshim kufijsh në Ballkan

Zëdhënësja e përfaqësueses së lartë të Bashkimit Europian për Politikë të Jashtme e Siguri, Catherine Ashton ka theksuar se Bashkimi Europian është kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan. Sipas mediave kosovare, Maja Kocijançiç ka vënë në dukje se problemet e marrëdhënieve nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.514Z

Hoxhaj: Zgjedhjet lokale në veri rrezikojnë sigurinë në Ballkan

Në ditën e parë të vizitës zyrtare në Itali, ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka mbajtur një ligjëratë para shumë studentëve, profesorëve dhe diplomatëve në Universitetin “La Sapienza” në Romë.Zhvillimet e fundit në Kosovë dhe dinamika e integrim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.538Z

Më të bukurit në Ballkan? Flutura te zogu në Sarandë thyen rrjetin

Të huajt që mbërrijnë në vendin tonë, shpesh mbeten të mahnitur nga bukuria e vajzave shqiptare dhe nuk lënë rast pa e shprehur këtë. Në fakt, nga festat verore që mbërrijnë nga qyteti i Sarandës, shihen të rinjtë të shumtë shqiptarë plot hijeshi dhe nga fotot e tyre mund të g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.726Z

Topalli Shqiperia vendi me i varfer ne Ballkan Rama e quan rilindje

Transmetuar me 21122015 - 1445 PUBLICITET Tirane 21 dhjetor 2015 NOAal - Deputetja e Partise Demokratike ne fjalen e saj ne foltoren e Kuvendit duke iu referuar nje artikulli nga prestigjiozja New York Time u shpreh se vertet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama