Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkan

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.514Z

Hoxhaj: Zgjedhjet lokale në veri rrezikojnë sigurinë në Ballkan

Në ditën e parë të vizitës zyrtare në Itali, ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka mbajtur një ligjëratë para shumë studentëve, profesorëve dhe diplomatëve në Universitetin “La Sapienza” në Romë.Zhvillimet e fundit në Kosovë dhe dinamika e integrim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:59.538Z

Më të bukurit në Ballkan? Flutura te zogu në Sarandë thyen rrjetin

Të huajt që mbërrijnë në vendin tonë, shpesh mbeten të mahnitur nga bukuria e vajzave shqiptare dhe nuk lënë rast pa e shprehur këtë. Në fakt, nga festat verore që mbërrijnë nga qyteti i Sarandës, shihen të rinjtë të shumtë shqiptarë plot hijeshi dhe nga fotot e tyre mund të g

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:20.726Z

Topalli Shqiperia vendi me i varfer ne Ballkan Rama e quan rilindje

Transmetuar me 21122015 - 1445 PUBLICITET Tirane 21 dhjetor 2015 NOAal - Deputetja e Partise Demokratike ne fjalen e saj ne foltoren e Kuvendit duke iu referuar nje artikulli nga prestigjiozja New York Time u shpreh se vertet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:53.630Z

Nishani: Shqipëria e Kosova nuk janë më vrima e zezë e krimit në Ballkan

Share Ministri i Brendshëm, Bujar Nishani, gjatë një interviste të dhënë për agjencinë Presheva Jonë, ka deklaruar se Shqipëria dhe Kosova nuk mund të quhen më vrima e zezë e krimit në Ballkan. Sipas Nishanit, Shqipëria tashmë është para vendeve të rajonit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.525Z

Ndryshim kufijsh mbi baza etnike në Ballkan

BALLKAN- Gjermanët parashikojnë ndryshime kufijsh në rajonin e Ballkanit, e fillimisht ata shohin si më të mundshëm një rregullim kufijsh mbi baza etnike në trekëndëshin Kosovë-Shqipëri-Maqedoni. Mediat kosovare botuan dje një pjes&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.237Z

Antikorrupsioni, te paret ne Ballkan

TIRANE - Organizata e mirenjohur "Transparency Internacional" vleresoi dje se Shqiperia ka shenuar progres te rendesishem ne luftimin e dukurise se korrupsionit, duke u renditur e 85 nga 180 vende ne te cilat u be kjo matje. Sipas perfaqesuesve te TI-se ne Shqiperi, vendi yne renditet ne vendin e 85

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:21.466Z

BETEJË PROPAGANDISTIKE RUSE NË BALLKAN

Parlamenti Europian miratoi së fundmi (23.11) një rezolutë kundër propagandës mediatike ruse të dezinformimit duke akuzuar Rusinë se ajo kërkon të përçajë BE. Rusia reagoi ashpër përmes zëdhënëses së Ministrisë së Jashtme duke u shprehur se Moska do të veprojë njësoj nëse pun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama