Rezultate te kerkimit per termin: +Ballkan

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:22.578Z

Shqipëria, shteti më i rrezikshëm në Ballkan

Shqipëria është shteti më i rrezikshëm në Ballkan për të jetuar. Ky është përfundimi i një raporti të Organizatës Botërore të Shëndetësisë për periudhën e viteve 2000-2012, raporton Koha Ditore. Vetëm gjatë vitit 2012, në Shqipëri janë rregjistruar 159 vrasje. Vendi më

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.737Z

Zevendespresidenti Baiden ne Ballkan

Zevendespresidenti i Shteteve te Bashkuara te Amerikes fillon sot turneun shume te pritur ne Ballkan. Ne Etapen e pare te vizites se tij ai do te qendroje ne Sarajeve per bisedimeve me zyrtaret me te larte te ketij vendi. Me tej ai do te ndaloje ne Beograd dhe Prishtine. Politikanet dhe media e kety

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.232Z

Gjeografia e armiqesive ne Ballkan

Sa është i stabilizuar Ballkani? Kjo varet nga fakti se ç‘lloj përplasjesh vërehen dhe para së gjithash ku ka akoma armiqësi? E thënë ndryshe, pyetja është: Cila është gjeografia e armiqësive në Ballkan? Në këto probleme, gabimet janë të mundshme, sepse marrëdhëniet mes shtete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.325Z

Politika Obama ne Ballkan

Marrja e plote e detyres nga ana e Presidentit Barak Obama, pritet me interes te madh edhe ne Ballkan. Fillimisht pati dyshime se administrata e re mund te ndryshonte politikat ndaj rajonit. Por vizita e zyrtareve te larte te Departamentit te Shtetit, tregoi qarte se Shtetet e Bashkuara do te vazhdo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.334Z

Ndjesa në Ballkan

Nga Artan Xh. Duka   Përtej dëshirës së mirë të qeverisë, zerimi i problemeve me fqinjët nuk varet vetëm prej nesh. Ai rrezikon të mbetet utopi sa kohë klishetë e tabutë e së shkuarës janë prezent matanë kufijve, pavarësisht frymës së BE dhe NATO në rajon. Më 1913 fqinj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.057Z

Trashëgimia kulturore perse në Ballkan

12/02/2009  Konferencë shkencore ndërkombëtare Rreth 30 studiues nga rajoni dhe bota “zbardhin” në Tiranë trashëgiminë perse në Ballkan. Konferenca u zhvillua nën logon e Vitit Ndërkombëtar të Gjuhëve të shpallur nga UNESKO, në bashkëpunim me UNESKO-n dhe Arkivin Qendro

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.408Z

PS: Shqipëria vendi më i korruptuar në Ballkan

 Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, shprehu shqetësimin për nivelin e lartë të korrupsionit në vend. Duke iu referuar raportit të Gallup për korrupsionin në Ballkan, kryesocialisti doli dje në një konferencë për shtyp në selinë e PS dhe akuzoi Berishën si përgjegjës për

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama