Rezultate te kerkimit per termin: +Banka +Botrore

Total: 89
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.657Z

Banka Botërore suvaton Elbasanin me 750 mijë USD

Projekti Banka Botrore akordon 750 mij dollar pr rinovimin e 53 pallateve t vjetra n Elbasan. Fasadat e ktyre ndrtesave, q nuk kan njohur suva q kur jan ndrtuar 30-40 vjet m par, do t suvatohen e ngjyrosen si shtn kryeqytet kto vitet e fundit. Gjat fundit t muajit gusht ka filluar suvatimi i fasada

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.288Z

BB: Mbështesim operacionin kundër informalitetit; rritja ekonomike, pozitive

TIRANË, 28 Shtator /ATSH/- Banka Botërore mbështet operacionin e fundit të qeverisë shqiptare kundër informalitetit, duke e konsideruar të rëndësishëm atë për reduktimin e evazionit fiskal.Gjatë prezantimit në selinë e BB-së në Tiranë, të "Raportit Ekonomik për Europën Juglindor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.878Z

Nuamah: BB, konsultë me qeverinë për ndryshimin e destinacionit të fondeve

Banka Botrore ka ndrruar destinacionin e fondeve t projektit t toks, dukenj konsult m par me qeverin shqiptare. N fillim t muajit prill, BB ka zhvilluar nj takim me prfaqsues t qeveris, ku shti njohur fakti pr rialokimin e fondeve. Shefja e zyrs s Banks Botrore n Shqipri, Camile

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.451Z

SOS, banka, shpëtoni nga kreditë me probleme!

Viti 2009 ishte viti kampion i kredive t kqija (kredit me probleme n rikthimin e tyre). Ato arritn 11 pr qind t totalit. Shkaqet jan t shumta, por kryesorja ishte viti i vshtir ekonomik, privacionet dhe ngadalsimi i zhvillimit, si pasoj e krizs financiare dhe ekonomike botrore. Po ashtu, edhe pes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.920Z

Financat: Kontroll projekteve të Bankës Botërore

Ministria e Financave do t nis auditimin e projekteve t financuara nga Banka Botrore. Lajmi konfirmohet nga burimet zyrtare t ministris, t cilt bjn t ditur se sht shpallur edhe firma audituese q do t kontrolloj projektet. Projekti i auditivit vjen n nj koh kur Banka Botrore sapo ka mirat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

BB: Shqipëria histori e suksesshme zhvillimi Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','9

Shqipria sht nj histori e zhvillimit t suksesshm n shum drejtime, pasi kahapa t lavdrueshm prpara n zhvillimin shoqror dhe ekonomik gjat dekads s fundit, - sht ky mesazhi i prcjell nga Banka Botrore q nj dit m par miratoi Strategjin pr partneritet me vendin ton pr periudhn 2011-2014. Jane Armitage,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Berat: Pёrurohet nёnstacioni i ri elektrik

Pёrurohet n qytetin e Beratit vnia n pun e nnstacionit t ri elektrik 110/20 kV. N ceremonin e organizuar me kt rast ndodheshin ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, Genc Ruli, prefekti i Beratit, Thoma Rumnici, kryetari i Bashkis, Fadil Nasufi, drejtori i KESH-it, Gjergj Bojaxhi, etj.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama