Rezultate te kerkimit per termin: +Banka +Botrore

Total: 89
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.214Z

BB, ndjesë qeverisë shqiptare për projektin e bregut të Jugut

Vizita n Tiran e zvends presidentit t Banks Botrore Rene Garsia Preval, ka sqaruar pozicionin e qeveris shqiptare lidhur me projektin pr menaximin e integruar t bregdetit. Zyrtari i lart i Banks Botrore pranoi hapur se ishte banka q gaboi dhe se qeveria shqiptare mbajti barrn e akuzave t pabazuara.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.921Z

Shpresa e Shqipërisë drejt tregut e lirë

Gjat regjimit famkeq komunist t diktatorit egomaniak shqiptar Enver Hoxha, i cili kishte nevoj pr 80 vllime autobiografike pr t mbajtur kujtimet e tij, vendi i vogl ballkanik n Adriatik nuk toleronte asnj investim t huaj perndimor dhe nuk lejonte kontakt t drejtprdrejt as me Rusin staliniste apo K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.370Z

Haxhinasto: Vonesa e planeve rregulluese nga vendorët bllokoi fondet e BB-së

Negociata me BB-në, fondet për parandalim të përmbytjeve Nse fondet e akorduara nga Banka Botrore pr zhvillimin urban nuk kan mundur t prdoren gjat ktyre 3 vjetve, faji nuk sht i qeveris, por i vet bashkive, t cilat kan vonuar me shum se 2.5 vjet projektet pr planet rregullues

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.606Z

FMN: Shqipëria spati krizë, por kujdes me defiçitin buxhetor

Stabiliteti makroekomik e ka ndihmuar Shqiprin t prballoj pa vshtirsi krizn mbarbotrore. I ktij mendimi sht Shefi i FMN-s pr Shqiprin, Gerwin Bell. Por ai thot se duhet kujdes me nivelin e defiitit buxhetor, element q ka shkaktuar mjaft probleme serioze pr shum shtete t tjera. Gerwin Bell "Shqi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.944Z

Fullani: Sistemi bankar shqiptar, çelësi i zhvillimit ekonomik

Guvernatori i Banks s Shqipris Ardian Fullani e ka quajtur ekonomin shqiptare t stabilizuar madje duke e klasifikuar si pjes t integruar n ekonomin botrore. Gjat fjals s tij n forumin e sistemit bankar ku ishin t pranishm drejtuesit kryesore t bankave n Shqiperi, Fullani gjithashtu e ka vlersuar sis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.375Z

Xheveli : Ndёrkombёtarёt vlerёsojnё Shqipёrinё pёr progres nё fushёn e mjedisit

Nga raporti i Indeksit t Performancs Mjedisore (EPI) pr vitin 2008, Shqipria renditet n vendin e 25-t, e vlersuar me 84 pik nga 100 t mundshme. Kёtё e bёri tё ditur Ministri i Mjedisit, Pyjeve dhe Administrimit t Ujrave, Lufter Xhuveli, sipas tё cilit "ky fakt bhet m d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.970Z

"Kreditë e shtrenjta, bankat mbrohen me interesat e larta"

Banka e Shqipërisë të ndërhyjë, bazuar në ligj, të kontrollojë bankat Kredia e shtrenjt po rndon gjithnj e m shum xhepat e qytetarve shqiptar, ndrkoh q Banka e Shqipris ende nuk po ndrhyn me autoritetin e saj ligjor n rregullimin e ktij tregu. Selami Xhepa, deputet i mazh

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama