Rezultate te kerkimit per termin: +Banka +Botrore

Total: 89
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.451Z

SOS, banka, shpëtoni nga kreditë me probleme!

Viti 2009 ishte viti kampion i kredive t kqija (kredit me probleme n rikthimin e tyre). Ato arritn 11 pr qind t totalit. Shkaqet jan t shumta, por kryesorja ishte viti i vshtir ekonomik, privacionet dhe ngadalsimi i zhvillimit, si pasoj e krizs financiare dhe ekonomike botrore. Po ashtu, edhe pes

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.920Z

Financat: Kontroll projekteve të Bankës Botërore

Ministria e Financave do t nis auditimin e projekteve t financuara nga Banka Botrore. Lajmi konfirmohet nga burimet zyrtare t ministris, t cilt bjn t ditur se sht shpallur edhe firma audituese q do t kontrolloj projektet. Projekti i auditivit vjen n nj koh kur Banka Botrore sapo ka mirat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

BB: Shqipëria histori e suksesshme zhvillimi Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','9

Shqipria sht nj histori e zhvillimit t suksesshm n shum drejtime, pasi kahapa t lavdrueshm prpara n zhvillimin shoqror dhe ekonomik gjat dekads s fundit, - sht ky mesazhi i prcjell nga Banka Botrore q nj dit m par miratoi Strategjin pr partneritet me vendin ton pr periudhn 2011-2014. Jane Armitage,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.347Z

Berat: Pёrurohet nёnstacioni i ri elektrik

Pёrurohet n qytetin e Beratit vnia n pun e nnstacionit t ri elektrik 110/20 kV. N ceremonin e organizuar me kt rast ndodheshin ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjetiks, Genc Ruli, prefekti i Beratit, Thoma Rumnici, kryetari i Bashkis, Fadil Nasufi, drejtori i KESH-it, Gjergj Bojaxhi, etj.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.864Z

100 apartamente pr t pastreht

Bashkia e Fierit n bashkpunim me Bankn Botrore do t ndrtojn 100 apartamante pr t pastrehht e ktij qyteti. Projekti do t financohet kryesisht nga Banka Botrore dhe vetm nj pjes e buxhetit t Bashkis s Fierit do t kaloj pr kt projekt. N qytetin ka mse 600 t pastreh, vendbanimet e reja duket se do t uli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Berisha: BB vlersoi Shqiprin

Kryeministri Sali Berisha gjat mbledhjes s qeveris, ka prshndetur raportin e Banks Botrore Si t bsh biznes, i cili e rendit Shqiprin n vendin e dyt n bot, pr sa i prket prmbushjes s reformave q ka ndrmarr. Berisha u ndal n analizn q Banka Botrore, t ciln ai e konsideroi si institucioni m serioz i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.391Z

Shqipëri - Bankë Botërore, strategji e re partneriteti për 5 vjet

BB: Shqipëria, ndër të paktat vende në Evropë, që ruajti nivele pozitive të rritjes në 2009-n Shqipria dhe Banka Botrore do t’i vendosin marrdhniet e tyre n t ardhmen nprmjet nj strategjie t re partneriteti. Pak dit m par, Bordi i Drejtorve t Grupit t Banks Botrore d

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama