Rezultate te kerkimit per termin: +Banka +Botrore

Total: 89
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.872Z

Berisha: BB vlersoi Shqiprin

Kryeministri Sali Berisha gjat mbledhjes s qeveris, ka prshndetur raportin e Banks Botrore Si t bsh biznes, i cili e rendit Shqiprin n vendin e dyt n bot, pr sa i prket prmbushjes s reformave q ka ndrmarr. Berisha u ndal n analizn q Banka Botrore, t ciln ai e konsideroi si institucioni m serioz i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.391Z

Shqipëri - Bankë Botërore, strategji e re partneriteti për 5 vjet

BB: Shqipëria, ndër të paktat vende në Evropë, që ruajti nivele pozitive të rritjes në 2009-n Shqipria dhe Banka Botrore do t’i vendosin marrdhniet e tyre n t ardhmen nprmjet nj strategjie t re partneriteti. Pak dit m par, Bordi i Drejtorve t Grupit t Banks Botrore d

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.822Z

Berisha: Shqipëria vendi i potencialeve të mëdha

Kryeministri Sali Berisha ka riprsritur thirrjen drejtuar investitorve t huaj pr t zhvilluar biznesin e tyre n Shqipri, si vendi q ofron potenciale t mdha n fushn e energjetiks, at t minierave dhe turizmit. Kt deklarate kreu i qeveris e bri gjat Konferencs s dyt ”Pr Ekonomin e Zhvillimit&rdquo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.483Z

Porto-Romano, nis projekti i BB-së për pastrimin e zonës

Banka Botërore, 228 milionë lekë për pastrimin e mbetjeve kimike Porto-Romano, e njohur si zon e ndotur nga mbetjet kimike, nuk do t jet m e till. Nj projekt i Banks Botrore do t bj t mundur pastrimin e ksaj zone, duke eleminuar nj her e mir rrezikun q shoqron banort e zons. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.214Z

BB, ndjesë qeverisë shqiptare për projektin e bregut të Jugut

Vizita n Tiran e zvends presidentit t Banks Botrore Rene Garsia Preval, ka sqaruar pozicionin e qeveris shqiptare lidhur me projektin pr menaximin e integruar t bregdetit. Zyrtari i lart i Banks Botrore pranoi hapur se ishte banka q gaboi dhe se qeveria shqiptare mbajti barrn e akuzave t pabazuara.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.921Z

Shpresa e Shqipërisë drejt tregut e lirë

Gjat regjimit famkeq komunist t diktatorit egomaniak shqiptar Enver Hoxha, i cili kishte nevoj pr 80 vllime autobiografike pr t mbajtur kujtimet e tij, vendi i vogl ballkanik n Adriatik nuk toleronte asnj investim t huaj perndimor dhe nuk lejonte kontakt t drejtprdrejt as me Rusin staliniste apo K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.370Z

Haxhinasto: Vonesa e planeve rregulluese nga vendorët bllokoi fondet e BB-së

Negociata me BB-në, fondet për parandalim të përmbytjeve Nse fondet e akorduara nga Banka Botrore pr zhvillimin urban nuk kan mundur t prdoren gjat ktyre 3 vjetve, faji nuk sht i qeveris, por i vet bashkive, t cilat kan vonuar me shum se 2.5 vjet projektet pr planet rregullues

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama