Rezultate te kerkimit per termin: +Banken

Total: 1879
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:52.270Z

Kosova sot anetare e BB

Kosova do te behet sot anetare e Bankes Boterore. Guvernatori i Bankes Qendrore te Kosoves, Hashim Rexhepi deklaroi se Kosova do te marre votat e nevojshme per tu bere anetare e Bankes Boterore, nga po ato vende qe votuan pro anetaresimit ne Fondin Monetar Nderkombetar. Anetaresimi ne Banken Boteror

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.224Z

Pasurite, ministrat behen me shtepi

Viti 2007 ka qene i mbare per pjesen me te madhe te kabinetit qeveritar. Nje pjese e ministrave jane bere me apartamente te reja, si dhe kane shtuar llogarite bankare si Kryeministri Sali Berisha, ministri i Mjedisit, Lufter Xhuveli apo ministri i Punes, Koco Barka. Nderkohe qe Kryetarja e Kuvendit,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.538Z

Prokuroria Policia dhe SHISH te gjurmojne parate

e Merkure 17 Shtator 20141120 am p classwp-caption-text Godina e repartit X ku u vodhen paratebrbrSekuestrohet nga Prokuroria dosja e auditit te bere nga kompania amerikane Grant Thornton ne Banken e Shqiperise ne qershor 2013 brGrupi hetimor ka administruar dje raportin e audi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:35.594Z

APP: Gati draftet për koncesionet e prokurimet

Ministri Genc Pollo dhe drejtoresha e Bankës Botërore, Kseniya Lvovsky, gjatë Forumit VIII Rajonal të prokurimit publik Aplikimi i procedurave online nuk e zgjidh përfundimisht çështjen e korrupsionit. Për përfaqësuesen e Bankës Botërore, Ksenya Lvovsky, Shqipëria ka bërë hapa para n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.389Z

Zvicra bllokon llogarine e Asanzh

Banka postare e Zvicres ka bllokuar llogarine e themeluesit te WikiLeaks Xhulian Asanzhe. Banka kete vendim e ka arsyetuar me faktin qe Asanze ka raportuar te dhena te falsifikuara rreth vend-qendrimit ne castin kur kishte hapur llogarine. Xhirollogari ne Banken postare mund te kene vetem banoret

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:19.416Z

Luka Karaxhic: Mlladic nuk do te kapet kurre

Ratko Mlladic eshte nje ushtarak dhe nuk do te dorezohet kurre. Keshtu ka deklaruar Luka Karaxhic, vellai i ish-liderit serbo-boshnjak, Radovan. Sipas tij, gjyqtaret e gjykates nderkombetare te Hages nuk do ta shohin kurre Mlladicin ne banken e te pandehurve. Ne nje interviste per agjenc

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:59.593Z

Kosove, interesat e larta te kredise

Ekonomia kosovare nuk gezon nje gjendje te mire dhe kete konstatim e ka bere perfaqesuesi civil nderkombetar, Piter Faith. Por ndersa evidentoi si problem normen e larte te interesit te kredive, duke kritikuar Banken Qendrore, ekspertet e ekonomise shprehen se politikat monetare ne Kosov

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama