Rezultate te kerkimit per termin: +Bankes +Kineze

Total: 37
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.446Z

Monedha kineze nen trysnine e mbivleresimit

Grindja qe zien prej vitesh midis SHBA-se dhe Kines rreth vleresimit te duhur te monedhes kineze rrezikon te shkallezohet. Dhoma e Perfaqesuesve miratoi projektligjin qe mundeson dogana ndeshkuese mbi prodhimet kineze. Ne nje aspekt te caktuar marredhenia midis SHBA-se dhe Kines

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.238Z

Para samitit BE-Kine Monedha kineze nen trysnine e mbivleresimit

Ne nje aspekt te caktuar marredhenia midis SHBA-se dhe Kines i ngjan asaj te nje narkomani me tregtarin e droges. Kinezet shesin mallra te leverdisshme ne SHBA dhe me parate e nxjerra blejne obligacione shteterore amerikane. Ne kete menyre ata shmangin qe vlera e monedhes se tyre renminbi kundrejt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.443Z

Evropianet i kerkojne Kines nje vleresim te madh te Juanit

Tre zyrtaret kryesore ekonomike evropiane i kerkuan sot Pekinit nje vleresim te ndjeshem te juanit pavaresisht thirrje qe i bene dje kryeministrit kinez Wen Jiabao per kete ceshtje. Duke pare rolin e rendesishem te Kines mendojme se nje vleresim i kerkuar i ndjeshem dhe i gjere i juanit do t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.896Z

Kina interes ne investime ne fushen e turizmit

Takimi Nxitja e bashkepunimit ekonomik mes Kines dhe Shqiperise do te jete prioriteti kryesor ne vitet ne vijim. Keshtu deklaroi ambasadori i ri i Republikes Popullore te Kines ne Shqiperi Ye Hao gjate takimit me kryetaren e Kuvendit Jozefina Topalli. Diplomati Ye Hao beri nje pasqyrim te projektev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.354Z

Nis sot samiti i G20 ne Seul

Mes protestave te mijera antiglobalisteve fillon ne Seul punimet G 20. Presidenti amerikan dhe ai rus do te zhvillojne takime te ndara gjate dites me homologun e tyre kinez ne takimin e G20-es. Zedhenesi i takimit tha se vazhdojne te mbeten dallime te konsiderueshme mes pjesemarresve lidhur

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.129Z

Greqi premtimet e lsquoxhaxhait nga Kina

Pas vizites tre ditore te kryeministrit kinez Uen Xhiabao qe u largua ne mengjesin e se henes nga kryeqyteti grek qeveria Papandreu ben bilancin e kesaj hapjeje strategjike ndaj gjigantit te Lindjes duke e konsideruar viziten e tij teper te sukseshme dhe produktive. Sipas deklaratave

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.896Z

Bashkepunim ekonomik Shqiperi - Kine

Nxitja e bashkepunimit ekonomik mes Kines dhe Shqiperise do te jete prioriteti kryesor ne vitet ne vijim. Keshtu deklaroi dje ambasadori i ri i Republikes Popullore te Kines ne Shqiperi Ye Hao gjate nje takimi qe zhvilloi me Kryetaren e Kuvendit Jozefina Topalli. Ne kete takim ambasadori Ye Hao be

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama