Rezultate te kerkimit per termin: +Banks +Botrore

Total: 82
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.451Z

Strategjia e re e energjisë, BB, konsultime me ekspertë në Shqipëri

Përvoja e Shqipërisë me energjinë, e vlefshme edhe për vende të tjera Banka Botrore po punon pr hartimin e nj strategjie t re pr sektorin energjitik, mbi t cilin do t adresoj m pas sfidat me t cilat do t prballet n t ardhmen. Pr t mundsuar q kto sfida t ken nj qasje sa m efi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:13.869Z

Berisha: I rezistuam krizës, ekonomia e bazuar në vlerat e lirisë së tregut

Camille Nuamah: Shqipëria ka potencial, ndaj duhen strategji afatgjata Dhjet vjet pasi Shqipria sht antarsuar n Organizatn Botrore t Tregtis, premton t ec n hapa t reja, me objektiva konkrete pr t hequr do barrier e penges, n ndihm t tregut t lir. Kryeministri Berisha ka vlersua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.920Z

Financat: Kontroll projekteve të Bankës Botërore

Ministria e Financave do t nis auditimin e projekteve t financuara nga Banka Botrore. Lajmi konfirmohet nga burimet zyrtare t ministris, t cilt bjn t ditur se sht shpallur edhe firma audituese q do t kontrolloj projektet. Projekti i auditivit vjen n nj koh kur Banka Botrore sapo ka mirat

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.483Z

Porto-Romano, nis projekti i BB-së për pastrimin e zonës

Banka Botërore, 228 milionë lekë për pastrimin e mbetjeve kimike Porto-Romano, e njohur si zon e ndotur nga mbetjet kimike, nuk do t jet m e till. Nj projekt i Banks Botrore do t bj t mundur pastrimin e ksaj zone, duke eleminuar nj her e mir rrezikun q shoqron banort e zons. K

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:21.862Z

BB: Shqipëria histori e suksesshme zhvillimi Shih video This text will be replaced var so = new SWFObject('video/player.swf','mpl','320','276','9

Shqipria sht nj histori e zhvillimit t suksesshm n shum drejtime, pasi kahapa t lavdrueshm prpara n zhvillimin shoqror dhe ekonomik gjat dekads s fundit, - sht ky mesazhi i prcjell nga Banka Botrore q nj dit m par miratoi Strategjin pr partneritet me vendin ton pr periudhn 2011-2014. Jane Armitage,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.949Z

Raporti, BB: Shqipëria, lehtësi për investimet e huaja

Reformat/ Raporti i Bankës Botërore vlerëson Shqipërinë ndër vendet e rajonit për lehtësitë ndaj biznesit T nissh nj biznes n Shqipri jan t gjitha mundsit dhe koha sht tepr e shkurtr. Nj investitori t huaj i mjaftojn vetm 7 dit pr t hapur biznesin e tij n Shqipri dhe pr t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.281Z

Kriza bashkon Ballkanin

Ministri i Ekonomis dhe i Financave i Kosovs, Ahmet Shala, i sht bashkuar t enjten planit rajonal pr tejkalim t krizs financiare. Bashk me shtat ministra tjer t financave t vendeve t Europs Juglindore jan pajtuar se do t`i ndihmojn njri-tjetrit ta tejkalojn krizn n konferencn e organizuar nga Qendr

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama