Rezultate te kerkimit per termin: +Banort

Meta: total 362 / total_found 362 / time 0.000 / keyword[0] banort / docs[0] 362 / hits[0] 545 /
No Pic available
  • 2010-08-28

Në Sharrë, në ditën e madhe të Nënë Terezës

Reportazh Prfytyrimi i do qytetari t Tirans sa her q i duhet t kujtoj emrin “Sharr”, humbet brenda atij rrethimi ku prehen njerzit q nj dit largohen nga kjo bot, si dhe nga nj vendgrumbullim i strmadh plehrash ku hidhet gjithka q nj metropol nxjerr t panevojshme nga jetesa e vet. Dhe ky

No Pic available
  • 2010-08-27

Specialistët: Aksidentet në kryeqytet, bashkia nuk vendos sinjalistikën

Mungesa e sinjalistikës është shkaku kryesor i aksidenteve në rrugët e kryeqytetit. I Mungesa e sinjalistiks sht shkaku kryesor i aksidenteve n rrugt e kryeqytetit. Inxhinieri n projektimin e rrugve, Artur Sule, deklaron se sht detyrim ligjor i entit pronar t rrugve, q va

Helikopteri i policisë kalon mes plumbash mbi Lazarat
  • 2010-08-27

Helikopteri i policisë kalon mes plumbash mbi Lazarat

Banort e zons konfirmojn ngjarjen: Pati t shtna me pistolet dhe mitraloz. Policia e mohon Sukseset e policis n Lazarat jan zbehur dje pas nj incidenti t rnd, q nuk konfirmohet zyrtarisht nga autoritetet. Nj helikopter i Policis s Shtetit sht sulmuar me arm zjarri nga toka, ndrsa fluturonte ult mbi

No Pic available
  • 2010-08-27

Golem, ndërhyrja e shtetit përkeqëson ndotjen në plazhe

Dalin mbi rr ujrat e zeza q shkonin n det me tuba Mjedisort kan zbritur srish n plazhet e Shkmbit t Kavajs dhe Golemit pr t verifikuar ndrhyrjet e reja n tubacionet e bllokuara t ujrave t zeza q derdhen n Adriatik, si dhe pr t ndrprer lidhjet ekzistuese n kanalin e qendrs s Golemit. Sfidues jan shfa

Përmbytje në Turqi, 8 të vdekur
  • 2010-08-27

Përmbytje në Turqi, 8 të vdekur

Shkarjet e dheut dhe prmbytjet n Turqi, t shkaktuara nga shirat e rrmbyeshm, i kan marre jetn t paktn 8 personave. Zona m e goditur sht ajo e provincs Rize n detin e Zi. Mediat vendase raportojn pr shum persona t zhdukur. Si pasoj e rreshjeve disa ndrtesa jan shembur duke zn posht tyre banor

No Pic available
  • 2010-08-27

Fier, digjen pishat e buta në Cakran. Arrestohet autori i zjarrvenies

Disa vatra zjarri t mdha kan rn n masivin pyjor t pishave n kodrat e Kreshpanit n komun Cakran t Fierit. Zjarri ka prfshir fillimisht nj pjes pishave n kodrn me rreth 100 ha dhe i ndihmuar nga era sht prhapur me shpejtsi duke djegur 20 ha pisha t buta. Zjarrfiksit e kan patur shum t vshtir ndr

No Pic available
  • 2010-08-26

Berisha, emigrantëve: Kthehuni, investoni në atdhe

Qeveria, 100 milionë lekë për rrugën e Petrelës. Në 5 vjet ndryshuam Shqipërinë, opozita të mos e mohojë Kryeministri Sali Berisha u bri dje thirrje shqiptarve n emigrim t kthehen dhe t investojn n vendin e tyre pr t uar m tej ndryshimin e madh. Sipas tij, emigrantt duhet