Rezultate te kerkimit per termin: +Barazimi

Meta: total 1000 / total_found 4713 / time 0.002 / keyword[0] barazimi / docs[0] 4713 / hits[0] 5612 /
No Pic available
  • 2019-02-02

Copa del Rey, gjigandët spanjollë përballen sërish me njëri-tjetrin

Barcelona dhe Real Madrid dolën barazim në gjysmëfinalen e  Copa del Rey të premten.  Të njëjtin fat kanë patur edhe dy ekipet e tjera, Real Betis dhe Valencia. Barazimi do të thotë se dy ciftet më të mëdha të Spanjës do të luajnë sërish me njëra-tjetrën brenda  katër javëve,

No Pic available
  • 2019-01-26

Laçi ndal Kukësin, rikthehet dhuna në stadium

Emocione, lojë e bukur, raste të humbura dhe pritje fantastike të portierëve por asnjë gol në sfidën mes Kukësit dhe Laçit. Përfundoi në barazim pa gola dueli i zhvilluar në Kamëz mes verilindorëve dhe kurbinasve një ndeshje që dhuroi emocione por në fund diferencën e bëri kapite

City bën autokritikë, fiton 3-1 në fushën e Leicester City
  • 2018-12-30

City bën autokritikë, fiton 3-1 në fushën e Leicester City

Manchester City në krizë? Absolutisht jo. Kampionët në fuqi të Anglisë pas dy humbjeve radhazi me Crystal Palace dhe Leicester City reaguan me një fitore bindëse 1-3 në fushën e Southamptonit. Një ndeshje e zgjidhur që në pjesën e parë nga skuadra e Pep Guardiolës, që e bënë të p

Kualifikohen Sevilla e Villareal, Grezda nuk buzëqesh!
  • 2018-12-14

Kualifikohen Sevilla e Villareal, Grezda nuk buzëqesh!

Nuk zhgënjejnë Sevilla dhe Villareal. Dy skuadrat spanjolle përmbushën të gjitha pritshmëritë duke u kualifikuar për në raundin e 1/16-ave të Europa League madje si koka grupi. Sevilla që e ka fituar 3 herë në 5 vitet e fundit këtë kompeticion, bëri detyrën ndaj rusëve të Krasnoda

Polici me ushtarakë, sindikata e policisë kundër Lleshajt
  • 2018-12-10

Polici me ushtarakë, sindikata e policisë kundër Lleshajt

Ndryshimet ligjore që propozohen për ti hapur rrugë pranimit të ushtarakëve në radhët e Policisë së Shtetit nuk priten mirë nga sindikata e unifomave blu. Barazimi i gradave ushtarake me ato policore, sipas sindikatës, është një ide e papranueshme për standartet që kërkon koha. Sa

Lionel Messi ekzekuton Espanyolin në derbi
  • 2018-12-09

Lionel Messi ekzekuton Espanyolin në derbi

Lionel Messi një snajper me saktësi maksimale. ylli argjentinas realizoi 2 herë nga goditjet e dënimit në fitoren 1-4 të Barcelonës në derbin e Katalunjës me Espanyolin, duke u shndërruar në makth për portierin Diego Lopez. 31-vjeçari hapi dhe mbylli serinë e golave për blaugranat, nd

Teuta dhe Partizani, tension e barazim mes rrebeshit
  • 2018-12-08

Teuta dhe Partizani, tension e barazim mes rrebeshit

Sfida spektakolare mes Teutës dhe Partizanit, është mbyllur në barazim 1-1 në Niko Dovana”. Teuta tenton portën që në fillim me Kamara, por Alban Hoxha do të mposhtej në minutën e tetë nga Gashi, që shndërron në gol me kokë, një top që i erdhi nga goditja e këndit. Festa ës