Rezultate te kerkimit per termin: +Barazimi

Meta: total 1000 / total_found 4713 / time 0.002 / keyword[0] barazimi / docs[0] 4713 / hits[0] 5612 /
Skënderbeu-Kukësi, në Korçë barazimi sështë opsion
  • 2018-10-04

Skënderbeu-Kukësi, në Korçë barazimi sështë opsion

Java e 7-të e Kategorisë Superiore mbyllet sot me një sfidë zjarri mes dy rivalëve që kanë objektiva madhorë në kampionat. Në orën 17:45, në stadiumin e Korçës, Skënderbeu do të presë Kukësin, epik që prej më 7 sezonesh ka qenë gjithmonë aty, për të tentuar zbritjen nga froni

Fitojnë big-ët në Europa League, tripletë e Milanit dhe Arsenalit
  • 2018-10-04

Fitojnë big-ët në Europa League, tripletë e Milanit dhe Arsenalit

Milani ka regjistruar fitoren e dytë në po kaq ndeshje në Europa League, teksa mposhti me përmbysje, me rezultatin 3-1 skuadrën nga kryeqyteti grek, Olympiacos. Grekët befasuan skuadrën e Gattusos që në minutën e 14, kur Guerrero dërgoi topin në rrjetën e portës së mbrojtur nga Pepe R

Scholes i pamëshirshëm me Mourinhon: Po e turpëron klubin
  • 2018-10-03

Scholes i pamëshirshëm me Mourinhon: Po e turpëron klubin

Barazimi 0-0 i Manchester United ndaj Valencias në Old Trafford konfirmon momentin e keq të Djajve të Kuq në këtë sezon. Një nga kritikuesit më të ashpër për rezultatet e dobëta është ish-mesfushori i United, Paul Scoles, shigjetat e të cilit godasin drejtpërdrejt Jose Mourinhon. Ka

Interi mposht Cagliarin dhe ngjitet në vendin e katërt
  • 2018-09-30

Interi mposht Cagliarin dhe ngjitet në vendin e katërt

Interi ka regjistruar një tjetër fitore në kampionatin italian, duke e çuar numrin e tyre në tre radhazi dhie 4 në total në shtatë javët e para, teksa mposhtën Cagliarin me rezultatin 2-0 në San Siro. Me ndeshjen e Chgampionsit të mërkurën, Spalletti kishte menduar të lërë pushim d

Roma mposht Lazion në derbi dhe rigjen qetësinë
  • 2018-09-29

Roma mposht Lazion në derbi dhe rigjen qetësinë

Derbi i kryeqytetit italian u ngjyros verdhekuq, pasi Roma arriti të mposhtë Lazion me rezultatin 3-1, në një sfidë që u zhvillua në një atmosferë mjaft spektakolare, të krijuar në shkallët e Olimpicos. Pas dy pritjeve shpëtimtare të Strakoshës, skuadra e Di Francescos gjeti golin e

Pogba i jep leksione Mourinjos: Duhej të luanim në sulm
  • 2018-09-24

Pogba i jep leksione Mourinjos: Duhej të luanim në sulm

Fitoret e arritura kundër Watford në Premier League dhe kundër Young Boys në Champions League kanë qenë vetëm iluzione. Manchester United është akoma i sëmurë dhe shërimi duket shumë larg, po aq larg sa kryesuesit e kampionatit, Liverpool, që ka një avantazh prej tetë pikësh ndaj Dj

Kastrioti dhe Laçi ndajnë nga 1 pikë mes tensionit
  • 2018-09-23

Kastrioti dhe Laçi ndajnë nga 1 pikë mes tensionit

Kastrioti dhe Laçi ndanë nga një pikë në një sfidë të tensionuar të zhvilluar në Redui Maloku të Fushë Krujës, kur kryesori nxori dy kartonë të kuq, një për çdo skuadër për shkak të lojës së ashpër. Krutanët ishin shumë pranë fitores deri në minutën e fundit të kohës s