Rezultate te kerkimit per termin: +Barazimi

Meta: total 1000 / total_found 4713 / time 0.002 / keyword[0] barazimi / docs[0] 4713 / hits[0] 5612 /
Chelsea ndalet nga West Hami pas 5 fitoreve radhazi
  • 2018-09-23

Pas pesë fitoreve radhazi, Chelsea i Maurizio Sarrit ndalet në barazim pa gola në transfertë me West Hamin. Pavarësisht se nuk u shënua asnjë gol, në Stadiumin Olimpik të Londrës u zhvillua një sfidë emocionuese, me raste në të dyja portat, por Fabianski për vendasit dhe Arrizabalaga

Barazim pa gola në Laç, Partizani fiton një pikë
  • 2018-09-16

Laçi dhe Partizanit ndanë nga një pikë në këtë javë të katërt të Superiore, pa mundur të shënojnë në portat respektive, edhe pse rastet në të dyja portat nuk munguan. Një barazim 0-0 që e mbush gotën gjysmë plot për të dy ekipet, që vazhdojnë serinë pozitive të rezultateve

Roma dashurohet me barazimin, Chievo rikuperon 2 gola!

Roma nuk di më të fitojë në Serie A. Pas suksesit minimal ndaj Torinos në javën  e parë skuadra e Di Francescos në tre javët pasardhëse ka regjistruar 1 humbje dhe 2 barazime. Barazimi i fundit ka ardhur sot në mesditë ndaj Chievos në një ndeshje që pas 45 minutave të para dukej e f

• 2018-09-06

NDRYSHIM I KUFIJVE NË BALLKAN, KTHIMI I NJË IDEJE TË KEQE

Diplomacia amerikane në Ballkan, që nga Marrëveshja e Dejtonit në Bosnjë 1995 deri në deklarimin e Kosovës e pavarur në vitin 2008, nuk ndoqi kurrë idenë e ndryshimit të kufijve të vendeve që dolën nga shpërbërja e Jugosllavisë. Në vend të propozimeve për ndryshimin e kuf

• 2018-09-05

Guardiola me dorë të hekurt në stërvitje, u ndalon celularët lojtarëve!

Barazimi me Wolverhampton akoma nuk i ka ikur nga mendja Pep Guardiolas, i cili me Manchester Cityn e tij gjendet 2 pikë larg kreut të klasifikimit, që përbëhet nga treshja Liverpool, Chelsea e surpriza Watford. Pep njihet si një trajner i hekurt për sa i përket rregullave, e në çdo klub

• 2018-08-21

Atletiko Madrid ngec në Mestalla, vetëm barazim me Valencian

Ka përfunduar pa fitues ndeshja më interesante e javës së parë në Primera Division, ajo mes Valencias dhe Atletico Madridit, e luajtur sonte në orën 20:00. Në Mestalla ishte pikërisht skuadra e Simeones që mori lojën nën kontroll dhe gjeti golin e epërsisë në minutën e 26, me anë t