Rezultate te kerkimit per termin: +Barazimi

Meta: total 1000 / total_found 4713 / time 0.002 / keyword[0] barazimi / docs[0] 4713 / hits[0] 5612 /
Juventus e nis sezonin me fitore ndaj Chievos
  • 2018-08-18

Juventus e nis sezonin me fitore ndaj Chievos

Debutimi i Cristiano Ronaldos me Juventusin nuk rezultoi ashtu siç e kishin ëndërruar tifozët bardhezinj. Disa shkëndija të yllit portugez që vunë në provë Sorrentinon por asnjë gol dhe asgjë më shumë në ndeshjen e parë të 5-herë fituesit të Topit të Artë në Serinë A, me CR7-

No Pic available
  • 2018-07-27

Kukësi beson përpara ndeshjes me Karabakun

90 minuta drejt ëndrrës. 90 minuta për të luftuar për historinë. Arena e duelit do të jetë Tofig Bahramov Republican stadium në Baku. Kukësi përballë Karabakut me besimin se mund tia dalë të bëjë surprizën. Gjithçka nis nga barazimi 0-0 në ndeshjen e parë në Loro Boriçi. Një

Kukësi në Maltë për kualifikimin, shëtitje për Dritën e Shkëndijën
  • 2018-07-17

Kukësi në Maltë për kualifikimin, shëtitje për Dritën e Shkëndijën

Pas barazimit 0-0 në Loro Boriçi të Shkodrës, Kukësi do të udhëtojë në Maltë, kudo të luajë mbrëmjen e sotme aktin e dytë të përballjes me vendasit e La Vallettas. Skuadra shqiptare kaloi një javë aspak të qetë, pasi barazimi i Shkodrës u pasua me tension dhe shkarkimin e trajne

Ska Botëror për Messin, Mbape çon në shtëpi Argjentinën (VIDEO)
  • 2018-06-30

Ska Botëror për Messin, Mbape çon në shtëpi Argjentinën (VIDEO)

Mallkimi për Lionel Messin vazhdon. Superylli i Barcelonës, tashmë në moshën 30-vjeçare duket se është i destinuar të mos ngjitet kurrë në majën e Olimpit, sepse pas finales së Botërorit të humbur në 2014 në Brazil, Messi sdo të ketë mundësi të luajë finalen e Rusisë. Dhe ndje

Angli-Belgjikë luhet për kreun. Kolumbia, për fitore me Senegalin
  • 2018-06-28

Angli-Belgjikë luhet për kreun. Kolumbia, për fitore me Senegalin

Sot do të përcaktohen edhe 2 çiftet e fundit të fazës së 1/8-ave të Botërorit, me Anglinë dhe Belgjikën, që do të njihen me kundërshtarët e tyre të Grupit H. Pikërisht në këtë grup janë tri skuadra që kanë mundësi të vijojnë më tej, Japonia, Senegali dhe Kolumbia, ndërsa P

Japoni-Senegal, barazimi që i kënaq të gjithë! (Video)
  • 2018-06-24

Japoni-Senegal, barazimi që i kënaq të gjithë! (Video)

Japonia dhe Senegali ndahen në paqe. Dhe është një barazim që nuk shqetëson dhe dëmton asnjë. Të dyja skuadrat shfaqin dëshirën e tyre (dhe aftësitë) për të luajtur një futboll të mirë, shumë sulmues dhe shohin tashmë kualifikimin në raundin tjetër të Botërorit me besim recip

Gjermania për jetë e vdekje me Suedinë, Belgjika për të kompletuar kualifikimin
  • 2018-06-23

Gjermania për jetë e vdekje me Suedinë, Belgjika për të kompletuar kualifikimin

Të gjithë me sy e veshë nga Gjermania, që luan ndeshjen vendimtare për kualifikimin në Grupin F. Pancerat, pas disfatës së papritur me Meksikën në takimin e parë, do të përballen sonte në orën 20:00, në stadiumin Fisht Olympic të Sochit, me Suedinë, që futet në fushë në këtë